بر دلت جامه پرهیزگاری بپوشان تا به دانش برسی . [از سفارشهای خضر به موسی علیه السلام]
آمار

بازدید امروز :727
بازدید دیروز :764
کل بازدید :2172088
تعداد کل یادداشت ها : 1253
97/1/1
یادداشت های گذشته [1246]
برگزیده ها
 
کانال گفتگو با زرتشتیان [0] سایت "گفت و گو با زرتشتیان" [0] بر قله احادیث [0] مبهم ترین شخصیت تاریخ [0] خلیج فارس در سخن پیامبر(ص) [0] هیچستان [1] ترجمه منشور کورش [0] راه مقابله با زرتشتی [0] زنده زنده پوست کندن [1] سهم زرتشتیان در جنگ با عراق [1] نقد مسلمانان به جای اسلام [0] همه چیز اسلام از زرتشت! [0] چهارشنبه سوری [0] چرا اسلام جایگزین زرتشتی؟ [0] مهمترین های اسلام و زرتشتی [1] نژادپرستی ابزار زرتشتیان [0] گرایش زنان به اسلام [0] برخورد زرتشتیان با مرتدان [0] مقایسه ی بحرینی ها و زرتشتی ها [0] مفاتیح و ادرار شتر [0] نژادپرستی ممنوع [0] پس از عمری پژوهش [1] اسلام فردوسی [0] اسلام برای 1400 سال پیش [0] حقوق حیوانات در اسلام [0] تفسیر فروهر [0] امام رضا(ع) و زرتشتیان [0] مقایسه ی ادرار گاو و شتر [0] توهین به ایرانیان [0] تغییر در زرین کوب [0] ساسانیان بیگانه از فروهر [0] شورش ها در ایران [0] حضور امامان در جنگ با ایران [0] استحقاق توهین؟! [0] کاهش جمعیت زرتشتیان [0] کاهش حضور زرتشتیان در اینترنت [0] جنگ و کشتار [0] نجابت زرتشتیان [0] درخواست زرتشتیان از من [0] ظلم به زنان [0] اسلام اختیاری ایرانیان [0] می خواهم زرتشتی شوم! [475] ارزش شعار زرتشتیان [0] دزدی حدیث [0] وحشی‏گری در ایران باستان [0] کشتارهای امام علی(ع) [0] اخراج آریایی ها [0] تشرف یک زرتشتی به اسلام [0] عوامل گرایش به زرتشتی [0] ملاک خودی و غیر خودی [0] مشروعیت انجمن زرتشتیان؟ [0] قرض دادن زن خود [0] اعدام در دین زرتشتی [0] نوروز [0] انتخاب رئیس حکومت [0] آدم خواری [0] بی اعتباری گاتها [0] کارنامه اسلام [0] پیامبر اسلام(1) [0] پیامبر اسلام(2) [0] آرشیو پیوند روزانه [74]
خبر مایه
 
0[0]
لینک خرید کتاب راه راستی: www.raherasti.ir/9791

عضویت در تلگرام
 

سایت گفت و گو با زرتشتیان راه اندازی شد

شهید محمد حسین شریعتی فرزند آیت الله شریعتی*آیت الله شیخ حسن شریعتی نیاسری از استادان با سابقه ی حوزه ی علمیه یشهید محمد حسین شریعتی قم است که اکنون از اعضای مجلس خبرگان رهبری می باشد.
طلبه ی شهید محمد حسین شریعتی نیاسری فرزند آیت الله شریعتی است که در جنگ ایران و عراق، منطقه حاج عمران، والفجر 2، در سال 1362 به شهادت رسید.

از زبان پدر شهید
آیت الله شریعتی در تاریخ 1394/2/27 در مورد فرزند شهیدش برایم چنین گفت:
فرزندم پس از هفتمین بار که از جبهه جنگ با عراق برگشت، به او گفتم: می خواهی برایت زن بگیریم؟ در پاسخ، سکوتی کرد که نشانه ی رضایت بود.
دختری خیلی خوب را به عقدش در آوردیم. آنقدر حواسش به جنگ بود که پس از گذشت 25 روز از ازدواجش، راهی جبهه شد. عجیب است که در این مدت، با اینکه با همسرش خلوت می کرد، به او دست نزد. حدس می زنیم امیدی به زنده ماندن نداشت و نمی خواست همسرش دست خورده شود تا در آینده، راحت تر ازدواج کند.
قضیه ی او بسیار شباهت به حنظله دارد. به همین دلیل روی سنگ قبر او «حنظله زمان» نوشتیم.
او در منطقه ای شهید شد که در تیر رس دشمن بود و رزمندگان نمی توانستند جنازه را بیاورند. تا اینکه ده سال بعد جسد را آوردند.
از آنجا که او در مجالس، تلاوت قرآن می کرد، خواستیم روی سنگ قبرش «قاری قرآن» بنویسیم اما چون زیر پا قرار می گرفت مانده بودیم که با چه واژه ای آن را بنویسیم. تا اینکه در عالم رؤیا به مادرش گفته بودند: «قاری صفحات نور» بنویسید.

ماجرای حنظله
قضیه ی حنظله از این قرار است که وی شب قبل از جنگ احد ازدواج و عروسی کرد. صبح روز بعد، فرصت غسل جنابت نیافت و با حضور در جنگ احد، با حال جنابت به شهادت رسید. پیامبر(ص) خبر داد که فرشتگان او را غسل دادند. به همین دلیل او به «غسیل الملائکه» شهرت یافت. (ر.ک: حکمت نامه جوان، محمد محمدی ری شهری، دارالحدیث، ص 391)

شهید محمد حسین شریعتی


  
Google

در این وبلاگ
در کل اینترنت
وبلاگ-کد جستجوی گوگل