خوهای والا را به دست آورید که خداوندـ عزّوجلّ ـ آنها را دوست دارد، و از کارهای نکوهیده بپرهیزید که خداوند ـ عزّوجلّ ـ آنها را دشمن می دارد . [امام صادق علیه السلام]
آمار

بازدید امروز :727
بازدید دیروز :764
کل بازدید :2172088
تعداد کل یادداشت ها : 1253
97/1/1
یادداشت های گذشته [1246]
برگزیده ها
 
کانال گفتگو با زرتشتیان [0] سایت "گفت و گو با زرتشتیان" [0] بر قله احادیث [0] مبهم ترین شخصیت تاریخ [0] خلیج فارس در سخن پیامبر(ص) [0] هیچستان [1] ترجمه منشور کورش [0] راه مقابله با زرتشتی [0] زنده زنده پوست کندن [1] سهم زرتشتیان در جنگ با عراق [1] نقد مسلمانان به جای اسلام [0] همه چیز اسلام از زرتشت! [0] چهارشنبه سوری [0] چرا اسلام جایگزین زرتشتی؟ [0] مهمترین های اسلام و زرتشتی [1] نژادپرستی ابزار زرتشتیان [0] گرایش زنان به اسلام [0] برخورد زرتشتیان با مرتدان [0] مقایسه ی بحرینی ها و زرتشتی ها [0] مفاتیح و ادرار شتر [0] نژادپرستی ممنوع [0] پس از عمری پژوهش [1] اسلام فردوسی [0] اسلام برای 1400 سال پیش [0] حقوق حیوانات در اسلام [0] تفسیر فروهر [0] امام رضا(ع) و زرتشتیان [0] مقایسه ی ادرار گاو و شتر [0] توهین به ایرانیان [0] تغییر در زرین کوب [0] ساسانیان بیگانه از فروهر [0] شورش ها در ایران [0] حضور امامان در جنگ با ایران [0] استحقاق توهین؟! [0] کاهش جمعیت زرتشتیان [0] کاهش حضور زرتشتیان در اینترنت [0] جنگ و کشتار [0] نجابت زرتشتیان [0] درخواست زرتشتیان از من [0] ظلم به زنان [0] اسلام اختیاری ایرانیان [0] می خواهم زرتشتی شوم! [475] ارزش شعار زرتشتیان [0] دزدی حدیث [0] وحشی‏گری در ایران باستان [0] کشتارهای امام علی(ع) [0] اخراج آریایی ها [0] تشرف یک زرتشتی به اسلام [0] عوامل گرایش به زرتشتی [0] ملاک خودی و غیر خودی [0] مشروعیت انجمن زرتشتیان؟ [0] قرض دادن زن خود [0] اعدام در دین زرتشتی [0] نوروز [0] انتخاب رئیس حکومت [0] آدم خواری [0] بی اعتباری گاتها [0] کارنامه اسلام [0] پیامبر اسلام(1) [0] پیامبر اسلام(2) [0] آرشیو پیوند روزانه [74]
خبر مایه
 
0[0]
لینک خرید کتاب راه راستی: www.raherasti.ir/9791

عضویت در تلگرام
 

سایت گفت و گو با زرتشتیان راه اندازی شد

توجیه زرتشتی ها برای عدم حضور داوطلبانه در جنگ با عراقبا اینکه صدام هنگام شروع تجاوز به ایران، اعلام کرد که می خواهد نبرد قادسیه را تکرار کند و با اینکه زرتشتی ها خود را بسیار ایران دوست نشان می دهند، اما حضور آنها در این جنگ بسیار کمرنگ بود، به گونه ای که باور نداریم حتی دو شهید داوطلبدر راه وطن داشته باشند! جمعیت سی هزار نفری آنها به تعداد یک روستای هزار و پانصد نفری شهید داوطلب نداد!
می گویند: وقتی حکومت ایران به ما به شایستگی بها نمی دهد، چرا جان خود را فدا کنیم؟

پاسخ:
نتیجه ی هجوم صدام به ایران از دو حال خارج نبود:
یک) با پیروزی صدام ایران جزئی از عراق می شد و زبان رسمی ایران به عربی تغییر می یافت و با حاکمانی عرب و ناشایست.
دو) صدام شکست می خورد و مرزهای ایران و زبان ما باقی می ماند و با حاکمانی ایرانی اما ناشایست.

هر انسانی باید تشخیص دهد که گزینه ی دوم بهتر است. حفظ وطن مهم تر از این است که حاکم آن زید باشد یا عمرو. این روزها ایران در حال مذاکره با کشورهای پنج باضافه یک بر سر انرژی هسته ای است و می بینیم که چگونه می خواهند ایران را تحت فشار قرار دهند و اگر بتوانند انرژی هسته ای ایران را مستقیم و غیر مستقیم و با نیرنگ های گوناگون از بین ببرند و نگذارند ایران پیشرفت کند. آیا برای هیچ ایران دوست دانا قابل قبول است که: چون حکومت ایران را قبول نداریم، غربی ها در این مذاکرات پیروز شوند و ایران تضعیف شود؟!
کوتاهی زرتشتی ها در جنگ ایران و عراق لکه ی ننگ تاریخی بر دامان آنهاست و هیچ توجیه معقول و منطقی ندارد. به نظر می رسد توجیهات آنها دروغی بیش نیست بلکه عامل اصلی ترجیح دادن جان بر وطن است و شعار «چو ایران نباشد تن من مباد» تنها در حد زبان است و اهل عمل به آن نیستند.

چو ایران نباشد تن من مبادچو ایران نباشد تن من مبادچو ایران نباشد تن من مباد


  
Google

در این وبلاگ
در کل اینترنت
وبلاگ-کد جستجوی گوگل