سفارش تبلیغ
صبا ویژن
دانشمندان در میان مردم، مانند ماه شب چهارده در آسمان اند که بر دیگر ستارگان پرتو می افکند [امام علی علیه السلام]
آمار

بازدید امروز :224
بازدید دیروز :399
کل بازدید :2524236
تعداد کل یادداشت ها : 1491
99/5/23
یادداشت های گذشته [1484]
برگزیده ها
 
کانال گفتگو با زرتشتیان [0] سایت "گفت و گو با زرتشتیان" [0] بر قله احادیث [0] مبهم ترین شخصیت تاریخ [0] خلیج فارس در سخن پیامبر(ص) [0] هیچستان [1] ترجمه منشور کورش [0] راه مقابله با زرتشتی [0] زنده زنده پوست کندن [1] سهم زرتشتیان در جنگ با عراق [1] نقد مسلمانان به جای اسلام [0] همه چیز اسلام از زرتشت! [0] چهارشنبه سوری [0] چرا اسلام جایگزین زرتشتی؟ [0] مهمترین های اسلام و زرتشتی [1] نژادپرستی ابزار زرتشتیان [0] گرایش زنان به اسلام [0] برخورد زرتشتیان با مرتدان [0] مقایسه ی بحرینی ها و زرتشتی ها [0] مفاتیح و ادرار شتر [0] نژادپرستی ممنوع [0] پس از عمری پژوهش [1] اسلام فردوسی [0] اسلام برای 1400 سال پیش [0] حقوق حیوانات در اسلام [0] تفسیر فروهر [0] امام رضا(ع) و زرتشتیان [0] مقایسه ی ادرار گاو و شتر [0] توهین به ایرانیان [0] تغییر در زرین کوب [0] ساسانیان بیگانه از فروهر [0] شورش ها در ایران [0] حضور امامان در جنگ با ایران [0] استحقاق توهین؟! [0] کاهش جمعیت زرتشتیان [0] کاهش حضور زرتشتیان در اینترنت [0] جنگ و کشتار [0] نجابت زرتشتیان [0] درخواست زرتشتیان از من [0] ظلم به زنان [0] اسلام اختیاری ایرانیان [0] می خواهم زرتشتی شوم! [475] ارزش شعار زرتشتیان [0] دزدی حدیث [0] وحشی‏گری در ایران باستان [0] کشتارهای امام علی(ع) [0] اخراج آریایی ها [0] تشرف یک زرتشتی به اسلام [0] عوامل گرایش به زرتشتی [0] ملاک خودی و غیر خودی [0] مشروعیت انجمن زرتشتیان؟ [0] قرض دادن زن خود [0] اعدام در دین زرتشتی [0] نوروز [0] انتخاب رئیس حکومت [0] آدم خواری [0] بی اعتباری گاتها [0] کارنامه اسلام [0] پیامبر اسلام(1) [0] پیامبر اسلام(2) [0] آرشیو پیوند روزانه [74]
خبر مایه
 
0[0]
لینک خرید کتاب راه راستی: www.raherasti.ir/9791

عضویت در تلگرام
 

سایت راه راستی راه اندازی شد

به قلم مدیر سایتپاسخ به 314 (1) / دزدی حدیث از امام صادق(ع)
شخصی که در این سایت به نام 314 پیام گذاشته، پرسش ها و ایرادات متعدد در مورد این سایت و اسلام مطرح کرده. تلاش می کنم به مرور یک یک آنها را مطرح و پاسخ گویم.

314 می نویسد:
ـ گفته بودید که حدیث امام صادق(ع) رو به زرتشت نسبت دادن و دروغ است و کپی برداری از اسلام است و دزدی.
چرا این رو بهش اشاره ندارید که نماز های پنجگانه اسلام کپی برداری از زرتشتی یا مزدیسناست؟؟

جواب:
ما معتقدیم که احکام اسلامی دو گونه است: تأسیسی و امضایی. تأسیسی آنهایی است که خود اسلام آورده و سابقه نداشته و امضایی آنهایی است که در ادیان سابق بوده و حتی میان مردم عادی بوده و اسلام آنها را پذیرفته است. و این هیچ ایرادی ندارد. اگر اسلام تمام آموزه های پیامبران و غیر پیامبران در قبل از اسلام را کنار می گذاشت، جا داشت به اسلام ایراد گرفته می شد که: آیا واقعا قبل از اسلام هیچ کار خوبی نبوده که اسلام بپذیرد؟پس اگر اسلام رفتار پسندیده ای که قبلا بوده، بپذیرد نه تنها بد نیست بلکه خیلی هم خوب است. وقتی رئیس جمهوری جدید بر سر کار می آید و حتی حکومتی عوض شد، آیا درست است که هرآنچه قبلا بوده کنار بگذارد؟
اما اینکه کسی بیاید، آموزه ای اسلامی را به دینی نسبت بدهد که قبل از اسلام بوده، ایراد دارد و می توان «دزدی» نامید.


  
Google

در این وبلاگ
در کل اینترنت
وبلاگ-کد جستجوی گوگل