سفارش تبلیغ
صبا ویژن
بر دانشمند است که چون می آموزد، سرزنش مکند و چون به وی آموخته می شود سرمپیچد . [امام علی علیه السلام]
آمار

بازدید امروز :464
بازدید دیروز :484
کل بازدید :2763709
تعداد کل یادداشت ها : 1491
100/9/17
یادداشت های گذشته [1484]
برگزیده ها
 
کانال گفتگو با زرتشتیان [0] سایت "گفت و گو با زرتشتیان" [0] بر قله احادیث [0] مبهم ترین شخصیت تاریخ [0] خلیج فارس در سخن پیامبر(ص) [0] هیچستان [1] ترجمه منشور کورش [0] راه مقابله با زرتشتی [0] زنده زنده پوست کندن [1] سهم زرتشتیان در جنگ با عراق [1] نقد مسلمانان به جای اسلام [0] همه چیز اسلام از زرتشت! [0] چهارشنبه سوری [0] چرا اسلام جایگزین زرتشتی؟ [0] مهمترین های اسلام و زرتشتی [1] نژادپرستی ابزار زرتشتیان [0] گرایش زنان به اسلام [0] برخورد زرتشتیان با مرتدان [0] مقایسه ی بحرینی ها و زرتشتی ها [0] مفاتیح و ادرار شتر [0] نژادپرستی ممنوع [0] پس از عمری پژوهش [1] اسلام فردوسی [0] اسلام برای 1400 سال پیش [0] حقوق حیوانات در اسلام [0] تفسیر فروهر [0] امام رضا(ع) و زرتشتیان [0] مقایسه ی ادرار گاو و شتر [0] توهین به ایرانیان [0] تغییر در زرین کوب [0] ساسانیان بیگانه از فروهر [0] شورش ها در ایران [0] حضور امامان در جنگ با ایران [0] استحقاق توهین؟! [0] کاهش جمعیت زرتشتیان [0] کاهش حضور زرتشتیان در اینترنت [0] جنگ و کشتار [0] نجابت زرتشتیان [0] درخواست زرتشتیان از من [0] ظلم به زنان [0] اسلام اختیاری ایرانیان [0] می خواهم زرتشتی شوم! [475] ارزش شعار زرتشتیان [0] دزدی حدیث [0] وحشی‏گری در ایران باستان [0] کشتارهای امام علی(ع) [0] اخراج آریایی ها [0] تشرف یک زرتشتی به اسلام [0] عوامل گرایش به زرتشتی [0] ملاک خودی و غیر خودی [0] مشروعیت انجمن زرتشتیان؟ [0] قرض دادن زن خود [0] اعدام در دین زرتشتی [0] نوروز [0] انتخاب رئیس حکومت [0] آدم خواری [0] بی اعتباری گاتها [0] کارنامه اسلام [0] پیامبر اسلام(1) [0] پیامبر اسلام(2) [0] آرشیو پیوند روزانه [74]
خبر مایه
 
0[0]
لینک خرید کتاب راه راستی: www.raherasti.ir/9791

عضویت در تلگرام
 

سایت راه راستی راه اندازی شد

به قلم مدیر سایتخاطرات پیاده روی اربعین ـ سال 1394 (11) / خوشحالی عراقی ها
در پیاده روی اربعین در عراق، متوجه شدم چند چیز سبب خوشحالی عرب ها می شود:
ـ بیشترین خوشحالی عرب ها زمانی است که متوجه شوند، زائری نیاز به چیزی یا کاری دارد و آنها بتوانند نیاز او را برطرف کنند. اگر زائر، ایرانی باشد، خوشحالی آنها بیشتر می شود.
ـ وقتی که ما خوراکی خیرات می کنیم، اگر کسی دو بار بگیرد، خوشمان نمی آید و حتی ممکن است توزیع کننده ی غذا ناخوشایندی خود را اظهار کند. اما برعکس، عرب ها (دست کم در ایام اربعین) اگر کسی دو بار غذا بگیرد یا بگوید ظرف را پرتر کن، خوشحال تر می شوند؛ چون برایشان ثابت می شود که غذایشان خوشایند زائران بوده.
بعضی ظروف غذا کوچک است یا کم در آن می ریزند، دلیلش این است که فراوانی غذا سبب می شود، بعضی زائرها غذا را نیمه خورده رها کنند.
ـ به دلیل اینکه ایران، سیاستی خوب در برابر داعش گرفته و با آنها مبارزه ی عملی دارد نه شعاری، عراقی ها به ایرانی ها خیلی علاقه مندند و ایران را پشتیبان محکم خود می دانند. عکس گرفتن ایرانی ها در کنارشان یا عکس گرفتن از دکه ی خدمت رسانی و لوازم زینتی آنها، آنها را خوشحال می کند. گاهی پس از عکس گرفتن، جلو می آیند و می خواهند عکسی را که از آنها گرفتیم، در دوربین یا موبایل، ببینند.

اربعین

این عرب عراقی از اینکه از چای او خوردیم خوشحال شد و وقتی خوشحالی او بیشتر شد که عکسی یادگاری نیز با او گرفتیم و از ما مکرر خواست تا هنگام زیارت امام رضا(ع) به یاد او باشیم


  
Google

در این وبلاگ
در کل اینترنت
وبلاگ-کد جستجوی گوگل