سفارش تبلیغ
صبا ویژن
افسردگی، برادری را تباه می کند . [امام علی علیه السلام]
آمار

بازدید امروز :213
بازدید دیروز :399
کل بازدید :2524225
تعداد کل یادداشت ها : 1491
99/5/23
یادداشت های گذشته [1484]
برگزیده ها
 
کانال گفتگو با زرتشتیان [0] سایت "گفت و گو با زرتشتیان" [0] بر قله احادیث [0] مبهم ترین شخصیت تاریخ [0] خلیج فارس در سخن پیامبر(ص) [0] هیچستان [1] ترجمه منشور کورش [0] راه مقابله با زرتشتی [0] زنده زنده پوست کندن [1] سهم زرتشتیان در جنگ با عراق [1] نقد مسلمانان به جای اسلام [0] همه چیز اسلام از زرتشت! [0] چهارشنبه سوری [0] چرا اسلام جایگزین زرتشتی؟ [0] مهمترین های اسلام و زرتشتی [1] نژادپرستی ابزار زرتشتیان [0] گرایش زنان به اسلام [0] برخورد زرتشتیان با مرتدان [0] مقایسه ی بحرینی ها و زرتشتی ها [0] مفاتیح و ادرار شتر [0] نژادپرستی ممنوع [0] پس از عمری پژوهش [1] اسلام فردوسی [0] اسلام برای 1400 سال پیش [0] حقوق حیوانات در اسلام [0] تفسیر فروهر [0] امام رضا(ع) و زرتشتیان [0] مقایسه ی ادرار گاو و شتر [0] توهین به ایرانیان [0] تغییر در زرین کوب [0] ساسانیان بیگانه از فروهر [0] شورش ها در ایران [0] حضور امامان در جنگ با ایران [0] استحقاق توهین؟! [0] کاهش جمعیت زرتشتیان [0] کاهش حضور زرتشتیان در اینترنت [0] جنگ و کشتار [0] نجابت زرتشتیان [0] درخواست زرتشتیان از من [0] ظلم به زنان [0] اسلام اختیاری ایرانیان [0] می خواهم زرتشتی شوم! [475] ارزش شعار زرتشتیان [0] دزدی حدیث [0] وحشی‏گری در ایران باستان [0] کشتارهای امام علی(ع) [0] اخراج آریایی ها [0] تشرف یک زرتشتی به اسلام [0] عوامل گرایش به زرتشتی [0] ملاک خودی و غیر خودی [0] مشروعیت انجمن زرتشتیان؟ [0] قرض دادن زن خود [0] اعدام در دین زرتشتی [0] نوروز [0] انتخاب رئیس حکومت [0] آدم خواری [0] بی اعتباری گاتها [0] کارنامه اسلام [0] پیامبر اسلام(1) [0] پیامبر اسلام(2) [0] آرشیو پیوند روزانه [74]
خبر مایه
 
0[0]
لینک خرید کتاب راه راستی: www.raherasti.ir/9791

عضویت در تلگرام
 

سایت راه راستی راه اندازی شد

براساس شنیده‌ها در حال حاضر یکصد و پنجاه الی دویست هزار زرتشتی در دنیا وجود دارد. اما در اینجا نشان می‌دهیم که هیچ زرتشتی وجود ندارد و البته از زاویه ای دیگر، ده‌ها و شاید صدها ملیون نفر در دنیا زرتشتی به حساب می‌آیند.
قبلا گفته بودم که هیچ چیز قابل اعتماد از زرتشت به ما نرسیده. نه تنها سخنی را نمی توانیم به او نسبت بدهیم بلکه از زندگی او نیز بی‌خبریم بگونه ای که حتی نمی دانیم چند هزار سال پیش می زیسته. برای شناسایی یک شخصیت، ابهامی بزرگ‌تر از این سراغ دارید؟! وقتی ندانستیم زرتشت چه گفته و چه کرده، چگونه افرادی ادعای پیروی او را دارند؟!
در ابتدا با چنین حساب و کتابی، به نظرم رسید که در عصر حاضر هیچ زرتشتی در دنیا وجود ندارد. اما قدری که فکر کردم نظرم بعکس شد. به نظرم رسید که امروزه میلیونها میلیون انسان ـ بدون اینکه خود بدانند ـ زرتشتی‌اند!
زرتشتیها به ما می گویند: شما با عینک ادیان ابراهیمی نگاه می کنید. اساسا نیازی به اثبات آموزه های زرتشت نداریم. ما با عقلمان در مورد اعتقادها و اعمالمان تصمیم می گیریم. هرچه به عقلمان نیک آمد، همان را باور می کنیم و اعمالمان طبق همان است.
با روبرو شدن با این ادعا متوجه شدم، در دنیا فراوانند انسانهایی که ـ در اعمال و رفتار ـ زرتشتی اند هرچند در ظاهر بگویند: لائیک یا مسیحی یا بودایی یا ... هستند. بسیارند انسانهایی که فقط طبق عقل خودشان رفتار می کنند و پایبند به هیچ دینی نیستند. کم نیستند دزدهایی که رفتار خود را کاملا معقول و نیک می دانند. چرا باید افرادی ده‌ها میلیون تومان ثروت داشته باشند و ما در فقر زندگی کنیم؟! با این حساب دزدی همه‌ی فقیران از ثروتمندان، کردار نیک است. حتی صدام هم تا آخر عمر، رفتارش را کاملا مطابق با عقل می دانست. بنابراین باید صدام‌ها و هیتلرها را هم زرتشتی دانست. به فرض این افراد اسما زرتشتی نباشند، اما عملکرد و رفتارشان مورد تأیید زرتشتیان باید باشد.


  
Google

در این وبلاگ
در کل اینترنت
وبلاگ-کد جستجوی گوگل