سفارش تبلیغ
صبا ویژن
فروتر علم آن است که بر سر زبان است و برترین ، آن که میان دل و جان است . [نهج البلاغه]
آمار

بازدید امروز :504
بازدید دیروز :484
کل بازدید :2763749
تعداد کل یادداشت ها : 1491
100/9/17
یادداشت های گذشته [1484]
برگزیده ها
 
کانال گفتگو با زرتشتیان [0] سایت "گفت و گو با زرتشتیان" [0] بر قله احادیث [0] مبهم ترین شخصیت تاریخ [0] خلیج فارس در سخن پیامبر(ص) [0] هیچستان [1] ترجمه منشور کورش [0] راه مقابله با زرتشتی [0] زنده زنده پوست کندن [1] سهم زرتشتیان در جنگ با عراق [1] نقد مسلمانان به جای اسلام [0] همه چیز اسلام از زرتشت! [0] چهارشنبه سوری [0] چرا اسلام جایگزین زرتشتی؟ [0] مهمترین های اسلام و زرتشتی [1] نژادپرستی ابزار زرتشتیان [0] گرایش زنان به اسلام [0] برخورد زرتشتیان با مرتدان [0] مقایسه ی بحرینی ها و زرتشتی ها [0] مفاتیح و ادرار شتر [0] نژادپرستی ممنوع [0] پس از عمری پژوهش [1] اسلام فردوسی [0] اسلام برای 1400 سال پیش [0] حقوق حیوانات در اسلام [0] تفسیر فروهر [0] امام رضا(ع) و زرتشتیان [0] مقایسه ی ادرار گاو و شتر [0] توهین به ایرانیان [0] تغییر در زرین کوب [0] ساسانیان بیگانه از فروهر [0] شورش ها در ایران [0] حضور امامان در جنگ با ایران [0] استحقاق توهین؟! [0] کاهش جمعیت زرتشتیان [0] کاهش حضور زرتشتیان در اینترنت [0] جنگ و کشتار [0] نجابت زرتشتیان [0] درخواست زرتشتیان از من [0] ظلم به زنان [0] اسلام اختیاری ایرانیان [0] می خواهم زرتشتی شوم! [475] ارزش شعار زرتشتیان [0] دزدی حدیث [0] وحشی‏گری در ایران باستان [0] کشتارهای امام علی(ع) [0] اخراج آریایی ها [0] تشرف یک زرتشتی به اسلام [0] عوامل گرایش به زرتشتی [0] ملاک خودی و غیر خودی [0] مشروعیت انجمن زرتشتیان؟ [0] قرض دادن زن خود [0] اعدام در دین زرتشتی [0] نوروز [0] انتخاب رئیس حکومت [0] آدم خواری [0] بی اعتباری گاتها [0] کارنامه اسلام [0] پیامبر اسلام(1) [0] پیامبر اسلام(2) [0] آرشیو پیوند روزانه [74]
خبر مایه
 
0[0]
لینک خرید کتاب راه راستی: www.raherasti.ir/9791

عضویت در تلگرام
 

سایت راه راستی راه اندازی شد

دو بچه و یک دختر دارم! / عقب ماندگی کشورهای اسلامی و ارتباط آن با اسلام به قلم مدیر سایت
از یک افغانی پرسیدم: چند فرزند داری؟ جواب داد: دو بچه و یک دختر دارم!
حدس زدم اشتباه شنیدم. دوباره پرسیدم: چی؟ جواب داد: دو بچه و یک دختر دارم!
منظور او «دو پسر و یک دختر» بود! بسیاری از افغانی ها به دلیل اینکه دخترها در آینده به خانه ی شوهر می روند، مال دیگران می شوند و جزء فرزندان نیستند! آیا به راستی، دختر، فرزند انسان به حساب نمی آید؟ آیا این توجیه آنان، قابل قبول است؟ همانگونه که دختر از خانه بیرون می رود، پسر هم می رود. مگر زن پس از ازدواج، به ملکیت شوهر در می آید؟ برای همین است که زن در جامعه ی افغانستان، بسیار مورد تحقیر قرار می گیرد.
خیلی پیام ها در جمله ی «دو بچه و یک دختر دارم» نهفته است.

آیا چنین رفتار زشت و زننده ای در کشور اسلامی افغانستان را می توان به حساب اسلام گذاشت؟ مگر در اسلام نیامده که وقتی هدیه ای به خانه می آورید، اول به دختر بدهید؟ آیا وقتی که پیامبر اسلام(ص) دخترش را به ازدواج در آورد، او را رها کرد و گفت: مال دیگران است؟ مگر پیامبر(ص) هر روز به خانه ی دخترش سر نمی زد و به او و خانواده اش سلام نمی کرد؟ آیا این همه سخنان محبت آمیز پیامبر(ص) نسبت به دخترش حضرت فاطمه(س) با این رفتار افغانی ها که دختر را فرزند بحساب نمی آورند، قابل جمع است؟

یادآوری
این مثال را آوردم تا نشان دهم هیچگاه نمی توان عقب ماندگی کشورهای اسلامی را به حساب اسلام گذاشت. تنها در جاهایی می توانیم عقب ماندگی را به پای اسلام بگذاریم که آن عقب ماندگی ریشه در اسلام داشته باشد. اما کدام قوانین اسلام مانع پیشرفت کشورها می شود؟


  
Google

در این وبلاگ
در کل اینترنت
وبلاگ-کد جستجوی گوگل