بارالها! دوستی ات را محبوب ترین چیزها برایم قرار ده، ترس از خودت را ترس آورترین چیزها نزدم قرار ده وبا شوق به دیدارت، نیازهای دنیایی را از من بِبُر . [رسول خدا صلی الله علیه و آله]
آمار

بازدید امروز :715
بازدید دیروز :764
کل بازدید :2172076
تعداد کل یادداشت ها : 1253
97/1/1
یادداشت های گذشته [1246]
برگزیده ها
 
کانال گفتگو با زرتشتیان [0] سایت "گفت و گو با زرتشتیان" [0] بر قله احادیث [0] مبهم ترین شخصیت تاریخ [0] خلیج فارس در سخن پیامبر(ص) [0] هیچستان [1] ترجمه منشور کورش [0] راه مقابله با زرتشتی [0] زنده زنده پوست کندن [1] سهم زرتشتیان در جنگ با عراق [1] نقد مسلمانان به جای اسلام [0] همه چیز اسلام از زرتشت! [0] چهارشنبه سوری [0] چرا اسلام جایگزین زرتشتی؟ [0] مهمترین های اسلام و زرتشتی [1] نژادپرستی ابزار زرتشتیان [0] گرایش زنان به اسلام [0] برخورد زرتشتیان با مرتدان [0] مقایسه ی بحرینی ها و زرتشتی ها [0] مفاتیح و ادرار شتر [0] نژادپرستی ممنوع [0] پس از عمری پژوهش [1] اسلام فردوسی [0] اسلام برای 1400 سال پیش [0] حقوق حیوانات در اسلام [0] تفسیر فروهر [0] امام رضا(ع) و زرتشتیان [0] مقایسه ی ادرار گاو و شتر [0] توهین به ایرانیان [0] تغییر در زرین کوب [0] ساسانیان بیگانه از فروهر [0] شورش ها در ایران [0] حضور امامان در جنگ با ایران [0] استحقاق توهین؟! [0] کاهش جمعیت زرتشتیان [0] کاهش حضور زرتشتیان در اینترنت [0] جنگ و کشتار [0] نجابت زرتشتیان [0] درخواست زرتشتیان از من [0] ظلم به زنان [0] اسلام اختیاری ایرانیان [0] می خواهم زرتشتی شوم! [475] ارزش شعار زرتشتیان [0] دزدی حدیث [0] وحشی‏گری در ایران باستان [0] کشتارهای امام علی(ع) [0] اخراج آریایی ها [0] تشرف یک زرتشتی به اسلام [0] عوامل گرایش به زرتشتی [0] ملاک خودی و غیر خودی [0] مشروعیت انجمن زرتشتیان؟ [0] قرض دادن زن خود [0] اعدام در دین زرتشتی [0] نوروز [0] انتخاب رئیس حکومت [0] آدم خواری [0] بی اعتباری گاتها [0] کارنامه اسلام [0] پیامبر اسلام(1) [0] پیامبر اسلام(2) [0] آرشیو پیوند روزانه [74]
خبر مایه
 
0[0]
لینک خرید کتاب راه راستی: www.raherasti.ir/9791

عضویت در تلگرام
 

سایت گفت و گو با زرتشتیان راه اندازی شد

انتشار کتاب «راه راستی» اثری از مدیر سایتکتاب «راه راستی» تألیف مدیر سایت گفت و گو با زرتشتیان در سایت خبرگزاری فارس اینگونه معرفی شده است:

باورهای زرتشتیان در «راه راستی» بررسی و نقد شد
به گزارش خبرنگار تاریخ خبرگزاری فارس، چاپ نخست کتاب «راه راستی؛ بررسی و نقد باورهای زرتشتیان و باستان‌ستایان» به قلم سیدحسن فاطمی (موحد) پژوهشگر مؤسسه دارالحدیث توسط انتشارات همای غدیر روانه بازار نشر شد.

مؤلف درباره این کتاب نوشته است: نظر به اینکه دین زرتشتی با تاریخ ایران باستان گره خورده، علاوه بر زرتشتیان، باورهای باستان‌گراهای افراطی نیز مورد توجه قرار گرفته و لغزش‌های آنها را نیز آورده‌ام. همچنین به منظور خوش‏خوان‏‌تر شدن، کتاب به صورت پرسش و پاسخ و به دور از عبارت‏‌پردازی‏‌های نامأنوس، به نگارش در آمده و برای ناآشنایان با این دین نیز سودمند است.

«راه راستی» در 12 بخش تنظیم شده است.

بخش اول: دین و دین‌داران این بخش پاسخگوی پرسش‌هایی درباره دین و اهل کتاب است پرسش‌هایی که عمدتاً نسل جوان در حوزه دین مطرح می‌کنند.

بخش دوم: زرتشت بخش دوم ابهام‌های زیادی در مورد زرتشت را نشان داده است عمده این ابهام‌ها قابل برطرف شدن نیست.

بخش سوم: اوستا، پس از شناساندن اوستا، دو قسمت از آن بیشتر مورد توجه قرار گرفته است گات‌ها و وندیداد، زیرا زرتشتیان در حال حاضر تنها گات‌ها را برای زرتشت می‌دانند و باور دارند که بقیه اوستا ساخته موبدان است. وندیداد در بردارنده‌ قوانین اجرایی و احکام شرعی زرتشتیان در عصر ساسانیان است وندیداد در واقع نمایانگر بخشی از تاریخ ایران باستان است.

بخش چهارم: نمادها و آیین‌ها، این قسمت پاسخگوی پرسش‌ها درباره آتش، نور، فروهر، شعار اندیشه و گفتار و کردار نیک، نوروز مهرگان است. 

بخش پنجم: نژادپرستی، توجه افراطی به نژاد آریایی از ویژگی‌های بارز زرتشتیان و باستان‌گراهای افراطی است. به همین دلیل، یک بخش به نژادپرستی اختصاص یافت. 

بخش ششم: زن و ازدواج، این قسمت نادرستی ادعای بهای زیاد دادن به زنان در ایران باستان و از سوی زرتشتیان را نشان داده است، بخش ششم به ازدواج محارم میان زرتشتیان و ازدواج استقراضی نیز توجه کرده است.

بخش هفتم: ایران باستان، بطلان اعتقاد به مهد تمدن بودن ایران باستان را تبیین کرده است این تصور که همه جای ایران گل و بلبل بوده، پنداری بی‌اساس بیش نیست. 

بخش هشتم: اسلام و ایران، روابط متقابل اسلام و ایران، از جمله مباحث مهم در زرتشتی‌پژوهی به شمار می‌رود، اسلامی که با ورود خود به ایران، بساط زرتشتی را از این کشور برچید، در این موضوع، راستی‌ها و ناراستی‌های فراوان در هم آمیخته‌اند و کوشش بر بیان واقعیت‌ها تا حد امکان بوده است. 

بخش نهم: برده و برده‌داری، این قسمت کتاب، از زوایای مختلف به برده و برده‌داری پرداخته و تبیین کرده که برده‌داری در ایران سابقه دیرین دارد و اسلام آورنده‌‌ی آن به ایران نیست.

بخش دهم: حیوانات، افراط و تفریط در برخورد با حیوانات ویژگی منابع زرتشتی است در مورد بعضی حیوانات تا حد نسل‌کشی پیش رفته‌اند و از طرف دیگر برای کشتن برخی حیوانات، مجازات‌هایی سنگین از جمله اعدام در نظر گرفته‌اند. بخش دهم این افراط و تفریط ها و نیز توجه اسلام به حیوانات را پیش رو قرار می‌دهد.

بخش یازدهم: مردگان، در گذشته زرتشتیان رفتارهایی خرافه‌آمیز با اموات داشته‌اند، نظر به فراوانی پرسش‌ها در این زمینه یک بخش به آن اختصاص یافته است. 

بخش دوازدهم: گوناگون، پرسش‌هایی دیگر نیز در مورد زرتشتیان و ایران باستان مطرح است که در بخش‌های پیشین نمی‌گنجند آن پرسش‌ها در اینجا مطرح شده‌اند.

در مقدمه این کتاب یادآوری شده است:

یک، هدف اصلی نشان دادن پاره‌ای از راستی‌ها و ناراستی‌هاست در قالب مباحث علمی، آنچه تقدیم می‌شود نتیجه پژوهش‌هایم تا امروز است در صورتی که متوجه اشتباهی در محتوای کتاب شوم در سایت www.raherasti.irاعلام خواهم کرد و در چاپ‌های بعدی اصلاح خواهد شد. منتظر نظریات خوانندگان گرامی هستم.

دو، آوردن سخنان صاحب‌نظران معاصر و کسانی که در سال‌های اخیر زندگی می‌کردند به عنوان سند و مدرک ادعاها نیست، بلکه بیان آنها برای تأیید چیزی  است که به آن رسیده‌ام به عبارت دیگر هدف آن است که نشان دهیم، آنچه ارائه می‌گردد تنها سخن نویسنده این کتاب نیست. 

سه، مراد از «اسلام» در این کتاب تشیع است و کاری با دیگر فرق اسلام ندارم. 

چهار، تلاش بر این بوده این کتاب برای ناآشنایان با ین زرتشتی نیز سودمند باشد.

پنج، نباید طرح این مباحث را به حساب دشمنی و تفرقه‌افکنی گذارد. باید زرتشتیان محترم در ایران، آزادانه در چارچوب قانون و بدون هیچ‌گونه مزاحمت زندگی کنند و بتوانند به امور دینی خود بپردازند.

به گزارش فارس، کتاب «راه راستی» در یکهزار نسخه به بهای 200 هزار ریال منتشر شده است. علاقه‌مندان برای تهیه این کتاب می‌توانند به این پیوند مراجعه کنند یا با تلفن‌ 09127497019 تماس بگیرند.


  
Google

در این وبلاگ
در کل اینترنت
وبلاگ-کد جستجوی گوگل