سفارش تبلیغ
صبا ویژن
لغزش دوستت را برای هنگام یورش دشمنت، تحمّل کن . [امام علی علیه السلام]
آمار

بازدید امروز :478
بازدید دیروز :633
کل بازدید :2762635
تعداد کل یادداشت ها : 1491
100/9/15
یادداشت های گذشته [1484]
برگزیده ها
 
کانال گفتگو با زرتشتیان [0] سایت "گفت و گو با زرتشتیان" [0] بر قله احادیث [0] مبهم ترین شخصیت تاریخ [0] خلیج فارس در سخن پیامبر(ص) [0] هیچستان [1] ترجمه منشور کورش [0] راه مقابله با زرتشتی [0] زنده زنده پوست کندن [1] سهم زرتشتیان در جنگ با عراق [1] نقد مسلمانان به جای اسلام [0] همه چیز اسلام از زرتشت! [0] چهارشنبه سوری [0] چرا اسلام جایگزین زرتشتی؟ [0] مهمترین های اسلام و زرتشتی [1] نژادپرستی ابزار زرتشتیان [0] گرایش زنان به اسلام [0] برخورد زرتشتیان با مرتدان [0] مقایسه ی بحرینی ها و زرتشتی ها [0] مفاتیح و ادرار شتر [0] نژادپرستی ممنوع [0] پس از عمری پژوهش [1] اسلام فردوسی [0] اسلام برای 1400 سال پیش [0] حقوق حیوانات در اسلام [0] تفسیر فروهر [0] امام رضا(ع) و زرتشتیان [0] مقایسه ی ادرار گاو و شتر [0] توهین به ایرانیان [0] تغییر در زرین کوب [0] ساسانیان بیگانه از فروهر [0] شورش ها در ایران [0] حضور امامان در جنگ با ایران [0] استحقاق توهین؟! [0] کاهش جمعیت زرتشتیان [0] کاهش حضور زرتشتیان در اینترنت [0] جنگ و کشتار [0] نجابت زرتشتیان [0] درخواست زرتشتیان از من [0] ظلم به زنان [0] اسلام اختیاری ایرانیان [0] می خواهم زرتشتی شوم! [475] ارزش شعار زرتشتیان [0] دزدی حدیث [0] وحشی‏گری در ایران باستان [0] کشتارهای امام علی(ع) [0] اخراج آریایی ها [0] تشرف یک زرتشتی به اسلام [0] عوامل گرایش به زرتشتی [0] ملاک خودی و غیر خودی [0] مشروعیت انجمن زرتشتیان؟ [0] قرض دادن زن خود [0] اعدام در دین زرتشتی [0] نوروز [0] انتخاب رئیس حکومت [0] آدم خواری [0] بی اعتباری گاتها [0] کارنامه اسلام [0] پیامبر اسلام(1) [0] پیامبر اسلام(2) [0] آرشیو پیوند روزانه [74]
خبر مایه
 
0[0]
لینک خرید کتاب راه راستی: www.raherasti.ir/9791

عضویت در تلگرام
 

سایت راه راستی راه اندازی شد

تآلیف دکتر سید محمد حاجتی شورکی
کتاب معاد در اسلام و آیین زرتشت با عنوان فرعی بررسی پنداره اثر پذیری اسلام از آیین زرتشت، اولین بار در سال 1397 چاپ شد و در سال 1399 ویراست دوم آن به زیور طبع آراسته شد.
این کتاب پس از توصیف آموزه معاد در هر دو دین، به بررسی و نقد شبهات اثرپذیری اسلام ـ و از یک منظر ادیان ابراهیمی ـ از آیین زرتشت در این زمینه پرداخته است، و در پایان با پیمودن مقدماتی، به دیدگاه صحیح درباره عدم اثرپذیری ادیان آسمانی از یکدیگر رهنمون شده است. از آنجا که تحقیقی جامع با موضوع، مسائل و اهداف ویژه این تحقیق، تألیف نشده، یا دست‌کم یافت نشد، مسئله این نوشتار تازه بوده، می¬تواند نقصان تحقیق در این زمینه را جبران کند و در زمینه مطالعات ادیان گامی به جلو باشد.
عناوین فصول چهارگانه عبارتند: مفاهیم وکلیات، معاد در دین زرتشت و اسلام، تحلیل تاریخی و نقد دیدگاه های اثرپذیری اسلام از دین زرتشت، تحلیل محتوایی و طرح دیدگاه صحیح.
به اختصار می¬توان گفت مجموع مباحث اساسی کتاب به شرح زیر است:
توصیف معاد در آیین زرتشت. (معاد در این نوشتار به معنای عام آن مراد بوده یعنی مباحث از لحظه مرگ و جهان پس از مرگ شروع شده و به فرجام نهایی ختم می¬شود.)
توصیف معاد در اسلام؛
بررسی تطبیقی معاد در هر دو دین؛
نقد و بررسی دیدگاه های اثرپذیری اسلام ـ و در نگاه کلی تر ادیان ابراهیمی ـ از آیین زرتشت در آموزه معاد؛
ارائه دیدگاه صحیح درباره اثرپذیری یا عدم اثرپذیری ادیان آسمانی از یکدیگر.
مباحث نوشتار بر پایه منابع دست اول، متقن و متعدد بوده و نقدهای صورت گرفته اعم از نقدهای نقلی و عقلی است.
در پایان گفتنی است ناشر کتاب، موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) بوده است و کتاب مورد نظارت و ارزیابی چند تن از اعضای هیئت علمی گروه ادیان موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) رسیده است.

محل های فروش
ـ قم، کتابفروشی انتشارات موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی( ره)، تلفن: 02532113
ـ قم، کتابسرای دانشگاه ادیان و مذاهب قم، تلفن: 0252802610
ـ قم, فروشگاه بوستان کتاب، تلفن: 02537739200


  
Google

در این وبلاگ
در کل اینترنت
وبلاگ-کد جستجوی گوگل