سفارش تبلیغ
صبا ویژن
مردم دشمن آنند که نمى‏دانند . [نهج البلاغه]
آمار

بازدید امروز :273
بازدید دیروز :569
کل بازدید :2505651
تعداد کل یادداشت ها : 1491
99/4/18
یادداشت های گذشته [1484]
برگزیده ها
 
کانال گفتگو با زرتشتیان [0] سایت "گفت و گو با زرتشتیان" [0] بر قله احادیث [0] مبهم ترین شخصیت تاریخ [0] خلیج فارس در سخن پیامبر(ص) [0] هیچستان [1] ترجمه منشور کورش [0] راه مقابله با زرتشتی [0] زنده زنده پوست کندن [1] سهم زرتشتیان در جنگ با عراق [1] نقد مسلمانان به جای اسلام [0] همه چیز اسلام از زرتشت! [0] چهارشنبه سوری [0] چرا اسلام جایگزین زرتشتی؟ [0] مهمترین های اسلام و زرتشتی [1] نژادپرستی ابزار زرتشتیان [0] گرایش زنان به اسلام [0] برخورد زرتشتیان با مرتدان [0] مقایسه ی بحرینی ها و زرتشتی ها [0] مفاتیح و ادرار شتر [0] نژادپرستی ممنوع [0] پس از عمری پژوهش [1] اسلام فردوسی [0] اسلام برای 1400 سال پیش [0] حقوق حیوانات در اسلام [0] تفسیر فروهر [0] امام رضا(ع) و زرتشتیان [0] مقایسه ی ادرار گاو و شتر [0] توهین به ایرانیان [0] تغییر در زرین کوب [0] ساسانیان بیگانه از فروهر [0] شورش ها در ایران [0] حضور امامان در جنگ با ایران [0] استحقاق توهین؟! [0] کاهش جمعیت زرتشتیان [0] کاهش حضور زرتشتیان در اینترنت [0] جنگ و کشتار [0] نجابت زرتشتیان [0] درخواست زرتشتیان از من [0] ظلم به زنان [0] اسلام اختیاری ایرانیان [0] می خواهم زرتشتی شوم! [475] ارزش شعار زرتشتیان [0] دزدی حدیث [0] وحشی‏گری در ایران باستان [0] کشتارهای امام علی(ع) [0] اخراج آریایی ها [0] تشرف یک زرتشتی به اسلام [0] عوامل گرایش به زرتشتی [0] ملاک خودی و غیر خودی [0] مشروعیت انجمن زرتشتیان؟ [0] قرض دادن زن خود [0] اعدام در دین زرتشتی [0] نوروز [0] انتخاب رئیس حکومت [0] آدم خواری [0] بی اعتباری گاتها [0] کارنامه اسلام [0] پیامبر اسلام(1) [0] پیامبر اسلام(2) [0] آرشیو پیوند روزانه [74]
خبر مایه
 
0[0]
لینک خرید کتاب راه راستی: www.raherasti.ir/9791

عضویت در تلگرام
 

سایت راه راستی راه اندازی شد

آیین زرتشت از ادیان زنده جهان به شمار می آید و در مقطعی از تاریخ دین رسمی ایرانیان بود و هنوز در میان جوامع کوچکی در ایران و در میان پارسیان هند معمول است. گرچه دین ایران باستان از چند قرن پیش در میان پژوهندگان علوم انسانی کانون توجه قرار گرفته است و در نتیجه مطالعات و پژوهش ها، نوشته ها و آثاری تدوین شده است؛ اما تاکنون اثری که به تبیین و بررسی باورهای بنیادین در دین زرتشت آن چنان که بایسته است، تألیف نشده است. 

کتاب «شایست و ناشایست دین زرتشت» را شاید بتوان نخستین پژوهشی دانست که در تحلیل و بررسی باورهای اساسی دین زرتشت گام برداشته و با تأکید بر منابع دست اول و سایر منابع متقن و قابل اعتماد ـ 320 منبع ـ، به این امر مهم پرداخته است. هر فصلی از کتاب با توصیف و تبیین محتوای عنوان فصل آغاز و با بررسی آن پایان یافته است. نوآوری کتاب در زمینه چینش و دسته بندی فصول، محتوای هر فصل و به ویژه تحلیل و بررسی های پایان هر فصل به وضوح قابل مشاهده است. بخش بررسی پایان هر فصل، حاوی تأملات و ملاحظات درون دینی (زرتشتی)، تاریخی و عقلی است و در مواردی برای برون رفتن از برخی اشکالات، پیشنهادهایی داده شده است.

پشت جلد کتاب با عبارت زیر این اثر معرفی شده است:
«دین زرتشت  مانند هر دین دیگری مشتمل بر یک سلسله مسائل بنیادین است که اصول آن دین را تشکیل می دهد. کتاب حاضر در طی هفت فصل، به توصیف و بررسی مهم ترین باورهای بنیادین دین زرتشت پرداخته است. توصیف و معرفی بر اساس منابع دست اول و متقن بوده و بررسی های صورت گرفته، حاوی بررسی های عقلی، تاریخی و تأملات درون دینی(زرتشتی) است. مسائلی همچون وحی و نبوت، متون دینی، خداشناسی، جهان شناسی، شریعت، انسان شناسی و فرجام شناسی از مهم ترین باورهای اساسی مذکور در این نوشتار هستند».

محل های فروش:
ـ قم، کتابسرای دانشگاه ادیان و مذاهب قم، تلفن: 0252802610
ـ قم، کتابفروشی موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی، تلفن: 02532113

یادآوری:
برای تهیه چندین نسخه از کتاب با تخفیف 35 درصدی، با این شماره تماس حاصل فرمایید09125981835

قیمت پشت جلد 39000 تومان


  
Google

در این وبلاگ
در کل اینترنت
وبلاگ-کد جستجوی گوگل