سفارش تبلیغ
صبا ویژن
محبوب ترینِ بندگان نزد خداوند، اقتدا کننده به پیامبرش و پی سپارِ راه اوست . [امام علی علیه السلام]
آمار

بازدید امروز :359
بازدید دیروز :500
کل بازدید :2760755
تعداد کل یادداشت ها : 1491
100/9/12
یادداشت های گذشته [1484]
برگزیده ها
 
کانال گفتگو با زرتشتیان [0] سایت "گفت و گو با زرتشتیان" [0] بر قله احادیث [0] مبهم ترین شخصیت تاریخ [0] خلیج فارس در سخن پیامبر(ص) [0] هیچستان [1] ترجمه منشور کورش [0] راه مقابله با زرتشتی [0] زنده زنده پوست کندن [1] سهم زرتشتیان در جنگ با عراق [1] نقد مسلمانان به جای اسلام [0] همه چیز اسلام از زرتشت! [0] چهارشنبه سوری [0] چرا اسلام جایگزین زرتشتی؟ [0] مهمترین های اسلام و زرتشتی [1] نژادپرستی ابزار زرتشتیان [0] گرایش زنان به اسلام [0] برخورد زرتشتیان با مرتدان [0] مقایسه ی بحرینی ها و زرتشتی ها [0] مفاتیح و ادرار شتر [0] نژادپرستی ممنوع [0] پس از عمری پژوهش [1] اسلام فردوسی [0] اسلام برای 1400 سال پیش [0] حقوق حیوانات در اسلام [0] تفسیر فروهر [0] امام رضا(ع) و زرتشتیان [0] مقایسه ی ادرار گاو و شتر [0] توهین به ایرانیان [0] تغییر در زرین کوب [0] ساسانیان بیگانه از فروهر [0] شورش ها در ایران [0] حضور امامان در جنگ با ایران [0] استحقاق توهین؟! [0] کاهش جمعیت زرتشتیان [0] کاهش حضور زرتشتیان در اینترنت [0] جنگ و کشتار [0] نجابت زرتشتیان [0] درخواست زرتشتیان از من [0] ظلم به زنان [0] اسلام اختیاری ایرانیان [0] می خواهم زرتشتی شوم! [475] ارزش شعار زرتشتیان [0] دزدی حدیث [0] وحشی‏گری در ایران باستان [0] کشتارهای امام علی(ع) [0] اخراج آریایی ها [0] تشرف یک زرتشتی به اسلام [0] عوامل گرایش به زرتشتی [0] ملاک خودی و غیر خودی [0] مشروعیت انجمن زرتشتیان؟ [0] قرض دادن زن خود [0] اعدام در دین زرتشتی [0] نوروز [0] انتخاب رئیس حکومت [0] آدم خواری [0] بی اعتباری گاتها [0] کارنامه اسلام [0] پیامبر اسلام(1) [0] پیامبر اسلام(2) [0] آرشیو پیوند روزانه [74]
خبر مایه
 
0[0]
لینک خرید کتاب راه راستی: www.raherasti.ir/9791

عضویت در تلگرام
 

سایت راه راستی راه اندازی شد

*از روایات اسلامی استفاده می شود که در سده ی نخست اسلام دین زرتشتی را بدون کتاب آسمانی می دانستند با اینکه به دلیل فراوانی جمعیت زرتشتی ها کاملا شناخته شده بودند.

احادیث:
ـ شخصی در جمع از امام علی(ع) پرسید: زرتشتیان دارای کتاب آسمانی نیستند و پیامبری نداشته اند پس چرا از آنها جزیه گرفته می شود؟ (نباید به آنها اجازه فعالیت داد) امام فرمود: بله، خداوند بر آنها کتاب نازل کرد و پیامبری را برای آنها فرستاد تا اینکه یک شب پادشاهی از آنان در حال مستی با دخترش آمیزش کرد (طبق روایتی دیگر با خواهر و مادرش آمیزش کرد) صبح مردم خبر شدند و به عنوان اعتراض مقابل درب کاخ تجمع کردند.
شاه عمل خود را چنین توجیه کرد که فرزندان حضرت آدم هم با یکدیگر ازدواج کردند (به این صورت ازدواج با محارم را جایز دانست) مردم نیز پذیرفتند. پس از این قضیه خداوند، علم و کتاب الهی را از آنها گرفت. (توحید شیخ صدوق، ص 306)

ـ مشرکان مکه از پیامبر(ص) تقاضا کردند از آنها جزیه بگیرد و اجازه بت پرستی به آنها بدهد. حضرت فرمود: من جز از اهل کتاب جزیه نمی‏گیرم. آنها در پاسخ نوشتند: تو چگونه چنین می‏گویی در حالی که از مجوس منطقه‌ی هجر جزیه گرفته‏ای؟! پیامبر(ص) فرمود: مجوس پیامبری داشتند و کتاب آسمانی، پیامبرشان را به قتل رساندند، و کتاب او را آتش زدند. (وسائل الشیعه، ج 11، ص 96)

ـ امام علی(ع): مجوسیان اهل کتابند اما امر آنها مندرس و زائل شد. (مستدرک الوسائل، ج 11، ص 101)
ظاهرا مراد این است که همه چیز آنها از بین رفته است.

ـ امام باقر(ع) فرمود: از مجوسیان جزیه گرفته می شود؛ زیرا پیامبر(ص) فرمود: همانند اهل کتاب با آنها رفتار کنید.
آنان پیامبری بنام داماسب (یا داماست) داشتند که او را کشتند و کتابی بنام جاماسب داشتند که بر دوازده هزار پوست گاو نوشته می شد که آن را سوزاندند. (من لایحضره الفقیه، ج 2، ص 53، ح 1678)

ـ یکی از زرتشتی شناسان با استناد به بعضی روایات، برای زرتشتیان کتاب آسمانی قائل نبود و دین آنها را دینی الهی نمی دانست زیرا پیامبر اکرم فرمود: به همان صورت که با اهل کتاب رفتار می کنید، با زرتشتیان رفتار کنید. (من لایحضره الفقیه، ج 2، ص 53)
او از این روایت نتیجه گرفت که زرتشتیها اهل کتاب نیستند و بخاطر مصالحی گفته شده که مانند اهل کتاب با آنها رفتار شود.
اما با توجه به روایات دیگر، حضرت محمد(ص) می خواهد بفرماید: هرچند آنان در حال حاضر کتابی ندارند، اما با آنها رفتار اهل کتاب را داشته باشید؛ زیرا یهودیان و مسیحیان کتاب آسمانی، هرچند آمیخته با صحیح و سقیم، داشتند. به عبارت دیگر حضرت خواسته بفرماید که آنان «اهل کتاب بی‌کتاب» هستند.

لینک مرتبط:
هیچستان


  
Google

در این وبلاگ
در کل اینترنت
وبلاگ-کد جستجوی گوگل