سفارش تبلیغ
صبا ویژن
خدا خرد را نزد کسى به ودیعت ننهاد ، جز که روزى او را بدان نجات داد . [نهج البلاغه]
آمار

بازدید امروز :300
بازدید دیروز :500
کل بازدید :2760696
تعداد کل یادداشت ها : 1491
100/9/12
یادداشت های گذشته [1484]
برگزیده ها
 
کانال گفتگو با زرتشتیان [0] سایت "گفت و گو با زرتشتیان" [0] بر قله احادیث [0] مبهم ترین شخصیت تاریخ [0] خلیج فارس در سخن پیامبر(ص) [0] هیچستان [1] ترجمه منشور کورش [0] راه مقابله با زرتشتی [0] زنده زنده پوست کندن [1] سهم زرتشتیان در جنگ با عراق [1] نقد مسلمانان به جای اسلام [0] همه چیز اسلام از زرتشت! [0] چهارشنبه سوری [0] چرا اسلام جایگزین زرتشتی؟ [0] مهمترین های اسلام و زرتشتی [1] نژادپرستی ابزار زرتشتیان [0] گرایش زنان به اسلام [0] برخورد زرتشتیان با مرتدان [0] مقایسه ی بحرینی ها و زرتشتی ها [0] مفاتیح و ادرار شتر [0] نژادپرستی ممنوع [0] پس از عمری پژوهش [1] اسلام فردوسی [0] اسلام برای 1400 سال پیش [0] حقوق حیوانات در اسلام [0] تفسیر فروهر [0] امام رضا(ع) و زرتشتیان [0] مقایسه ی ادرار گاو و شتر [0] توهین به ایرانیان [0] تغییر در زرین کوب [0] ساسانیان بیگانه از فروهر [0] شورش ها در ایران [0] حضور امامان در جنگ با ایران [0] استحقاق توهین؟! [0] کاهش جمعیت زرتشتیان [0] کاهش حضور زرتشتیان در اینترنت [0] جنگ و کشتار [0] نجابت زرتشتیان [0] درخواست زرتشتیان از من [0] ظلم به زنان [0] اسلام اختیاری ایرانیان [0] می خواهم زرتشتی شوم! [475] ارزش شعار زرتشتیان [0] دزدی حدیث [0] وحشی‏گری در ایران باستان [0] کشتارهای امام علی(ع) [0] اخراج آریایی ها [0] تشرف یک زرتشتی به اسلام [0] عوامل گرایش به زرتشتی [0] ملاک خودی و غیر خودی [0] مشروعیت انجمن زرتشتیان؟ [0] قرض دادن زن خود [0] اعدام در دین زرتشتی [0] نوروز [0] انتخاب رئیس حکومت [0] آدم خواری [0] بی اعتباری گاتها [0] کارنامه اسلام [0] پیامبر اسلام(1) [0] پیامبر اسلام(2) [0] آرشیو پیوند روزانه [74]
خبر مایه
 
0[0]
لینک خرید کتاب راه راستی: www.raherasti.ir/9791

عضویت در تلگرام
 

سایت راه راستی راه اندازی شد

چت سه سال و چند ماه از راه اندازی این وبلاگ می گذرد. از حدود یک سال پیش، آمار بازدیدکنندگان این وبلاگ رو به بالا نهاده است اما روز به روز از تعداد بحث کنندگان کاسته می شود! آن زمان که آمار بازدیدکنندگان روزانه صد نفر بود، زرتشتیان یا مریدان آنها خیلی زیاد با من بحث می کردند به گونه ای که وقت زیاد از من می گرفت و این سبب شد دو سه بار وبلاگ را تعطیل اعلام کنم اما اکنون که آمار وبلاگ به طور متوسط به چهارصد رسیده، باید تعداد بحث کنندگان نیز چهار برابر شده باشد اما به عکس، از یک چهارم هم کمتر شده.

علت چیست؟
اهل وبگردی نیستم تا وضعیت وبلاگ های دیگر را که با زرتشتیان بحث می کنند، بررسی کنم. چند احتمال به نظرم می رسد:
یک) زرتشتیان پی برده اند که در بحث کم می آورند و هرچه کمتر بحث کنند آبرویشان محفوظ تر می ماند. من قبلا چند بار آنها را نصیحت کردم که هرچه بیشتر بحث کنید، پوچی شما بیشتر معلوم می شود. گویا الآن به حرفم رسیده اند.
دو) احتمال دارد برای بحث، سراغ کسانی می روند که از اطلاعاتی کم برخوردارند تا بتوانند چیره شوند.
سه) تا یکی دو سال پیش، برخی جوانان کم اطلاع تصور می کردند زرتشتیان حرفی برای گفتن دارند و به آنها تمایل پیدا کرده بودند و در فضای مجازی بحث می کردند اما با حضور مسلمانان بااطلاع در این فضا و با بالا گرفتن بحث ها، اطلاعات دینی و اسلامی بالا رفته و در نتیجه از جمعیت ارادتمندان زرتشتیان به شدت کاسته شده است.

لینک مرتبط:
دیدگاه یک زرتشتی پژوه در مورد این وبلاگ


  
Google

در این وبلاگ
در کل اینترنت
وبلاگ-کد جستجوی گوگل