سفارش تبلیغ
صبا ویژن
سخت‏ترین گناهان آن بود که گنهکار آن را خوار بشمرد . [نهج البلاغه]
آمار

بازدید امروز :504
بازدید دیروز :484
کل بازدید :2763749
تعداد کل یادداشت ها : 1491
100/9/17
یادداشت های گذشته [1484]
برگزیده ها
 
کانال گفتگو با زرتشتیان [0] سایت "گفت و گو با زرتشتیان" [0] بر قله احادیث [0] مبهم ترین شخصیت تاریخ [0] خلیج فارس در سخن پیامبر(ص) [0] هیچستان [1] ترجمه منشور کورش [0] راه مقابله با زرتشتی [0] زنده زنده پوست کندن [1] سهم زرتشتیان در جنگ با عراق [1] نقد مسلمانان به جای اسلام [0] همه چیز اسلام از زرتشت! [0] چهارشنبه سوری [0] چرا اسلام جایگزین زرتشتی؟ [0] مهمترین های اسلام و زرتشتی [1] نژادپرستی ابزار زرتشتیان [0] گرایش زنان به اسلام [0] برخورد زرتشتیان با مرتدان [0] مقایسه ی بحرینی ها و زرتشتی ها [0] مفاتیح و ادرار شتر [0] نژادپرستی ممنوع [0] پس از عمری پژوهش [1] اسلام فردوسی [0] اسلام برای 1400 سال پیش [0] حقوق حیوانات در اسلام [0] تفسیر فروهر [0] امام رضا(ع) و زرتشتیان [0] مقایسه ی ادرار گاو و شتر [0] توهین به ایرانیان [0] تغییر در زرین کوب [0] ساسانیان بیگانه از فروهر [0] شورش ها در ایران [0] حضور امامان در جنگ با ایران [0] استحقاق توهین؟! [0] کاهش جمعیت زرتشتیان [0] کاهش حضور زرتشتیان در اینترنت [0] جنگ و کشتار [0] نجابت زرتشتیان [0] درخواست زرتشتیان از من [0] ظلم به زنان [0] اسلام اختیاری ایرانیان [0] می خواهم زرتشتی شوم! [475] ارزش شعار زرتشتیان [0] دزدی حدیث [0] وحشی‏گری در ایران باستان [0] کشتارهای امام علی(ع) [0] اخراج آریایی ها [0] تشرف یک زرتشتی به اسلام [0] عوامل گرایش به زرتشتی [0] ملاک خودی و غیر خودی [0] مشروعیت انجمن زرتشتیان؟ [0] قرض دادن زن خود [0] اعدام در دین زرتشتی [0] نوروز [0] انتخاب رئیس حکومت [0] آدم خواری [0] بی اعتباری گاتها [0] کارنامه اسلام [0] پیامبر اسلام(1) [0] پیامبر اسلام(2) [0] آرشیو پیوند روزانه [74]
خبر مایه
 
0[0]
لینک خرید کتاب راه راستی: www.raherasti.ir/9791

عضویت در تلگرام
 

سایت راه راستی راه اندازی شد

آیت الله شریعتی پدر شهید محمد حسین شریعتی*امروز آیت الله شیخ حسن شریعتی نیاسری را در استخر دیدم. صحبت از آتشگاه نیاسر را پیش کشیدم اما ایشان در مورد غار ویس واقع در جوار آتشگاه صحبت کرد. غاری بسیار طویل که قدمت آن را دو هزار سال تخمین زده اند. وی گفت:
پنجاه، شصت سال پیش، چند نفری با چراغ بادی (فانوس) وارد این غار شدیم. آنجا انشعاب ها و راه های متعدد دارد. شاخه های درخت را با خود به غار بردیم و در جاهایی که
چند راه می شد، تکه ای را می گذاشتیم تا موقع بازگشت، راه را گم نکنیم. هفت ساعت غارپیمایی کردیم اما به انتها نرسیدیم و ناچار برگشتیم.
در غار آثاری حکایت از دست ساز بودن آنجا داشت. چاه هایی بود که با سنگ آسیاب آنها را پوشانده بودند. هوایی بسیار مطبوع داشت و از نظر تنفس هیچ مشکل نداشتیم و حتی چند بار باد، چراغ بادی ما را خاموش کرد.
از غار که خارج شدیم، چند نفر را با تجهیزات مثل چراغ قوه و لباس مخصوص دیدیم. آنها نیز برای دیدن غار آمده بودند. از آنها در مورد دیدارشان از آنجا پرسیدم. آن زمان با روحانیت برخورد خوبی نداشتند. با کم اعتنایی با ما برخورد کردند. پس از قدری صحبت معلوم شد آنان با تجهیزاتشان یک سوم مسیری را که ما طی کرده بودیم، نرفته اند. وقتی این را دانستند با ما خیلی صمیمی شدند. احتمالا آنان از مسیری دیگر غار را پیموده بودند.
ساکنان نیاسر به این غار «سوراخ رئیس» می گفتند. در رژیم سابق یکی از رئیس های مهم منطقه، دیداری از آنجا داشت. با دیدن سوراخ ورودی غار، از اهالی در مورد آن می پرسد، اهالی حیا می کنند که اسم آنجا را بگویند. با اصرار او، می گویند: اینجا «سوراخ رئیس» است. وی می خندد و می گوید: سوراخ ما به این گشادی نیست!
منظور از سوراخ رئیس این بود که این سوراخ یا غار از بس بزرگ است رئیس سوراخ های دیگر است.


  
Google

در این وبلاگ
در کل اینترنت
وبلاگ-کد جستجوی گوگل