سفارش تبلیغ
صبا ویژن
کژی، با دانش راست می شود . [امام علی علیه السلام]
آمار

بازدید امروز :465
بازدید دیروز :633
کل بازدید :2762622
تعداد کل یادداشت ها : 1491
100/9/15
یادداشت های گذشته [1484]
برگزیده ها
 
کانال گفتگو با زرتشتیان [0] سایت "گفت و گو با زرتشتیان" [0] بر قله احادیث [0] مبهم ترین شخصیت تاریخ [0] خلیج فارس در سخن پیامبر(ص) [0] هیچستان [1] ترجمه منشور کورش [0] راه مقابله با زرتشتی [0] زنده زنده پوست کندن [1] سهم زرتشتیان در جنگ با عراق [1] نقد مسلمانان به جای اسلام [0] همه چیز اسلام از زرتشت! [0] چهارشنبه سوری [0] چرا اسلام جایگزین زرتشتی؟ [0] مهمترین های اسلام و زرتشتی [1] نژادپرستی ابزار زرتشتیان [0] گرایش زنان به اسلام [0] برخورد زرتشتیان با مرتدان [0] مقایسه ی بحرینی ها و زرتشتی ها [0] مفاتیح و ادرار شتر [0] نژادپرستی ممنوع [0] پس از عمری پژوهش [1] اسلام فردوسی [0] اسلام برای 1400 سال پیش [0] حقوق حیوانات در اسلام [0] تفسیر فروهر [0] امام رضا(ع) و زرتشتیان [0] مقایسه ی ادرار گاو و شتر [0] توهین به ایرانیان [0] تغییر در زرین کوب [0] ساسانیان بیگانه از فروهر [0] شورش ها در ایران [0] حضور امامان در جنگ با ایران [0] استحقاق توهین؟! [0] کاهش جمعیت زرتشتیان [0] کاهش حضور زرتشتیان در اینترنت [0] جنگ و کشتار [0] نجابت زرتشتیان [0] درخواست زرتشتیان از من [0] ظلم به زنان [0] اسلام اختیاری ایرانیان [0] می خواهم زرتشتی شوم! [475] ارزش شعار زرتشتیان [0] دزدی حدیث [0] وحشی‏گری در ایران باستان [0] کشتارهای امام علی(ع) [0] اخراج آریایی ها [0] تشرف یک زرتشتی به اسلام [0] عوامل گرایش به زرتشتی [0] ملاک خودی و غیر خودی [0] مشروعیت انجمن زرتشتیان؟ [0] قرض دادن زن خود [0] اعدام در دین زرتشتی [0] نوروز [0] انتخاب رئیس حکومت [0] آدم خواری [0] بی اعتباری گاتها [0] کارنامه اسلام [0] پیامبر اسلام(1) [0] پیامبر اسلام(2) [0] آرشیو پیوند روزانه [74]
خبر مایه
 
0[0]
لینک خرید کتاب راه راستی: www.raherasti.ir/9791

عضویت در تلگرام
 

سایت راه راستی راه اندازی شد

امروز استاد محمد مرادی (نویسنده و پژوهشگر علوم اسلامی و استاد دانشگاه) را در استخر دیدم. به من گفت: چند روز پیش بخش های مختلف وبلاگ «گفت و گو با زرتشتیان» را دیدم.
با دیدن نامه ام به علما، تندی ام با زرتشتیان را مورد انتقاد قرار داد. او بر این باور بود که در بحث علمی باید محبت و عاطفه را نیز ضمیمه کرد. اگر با بحث علمی، تندی
همراه شود، اثرگذار نخواهد بود، هرچند حق با شما باشد. آنقدر که اخلاق پیامبر(ص) در ترویج اسلام اثر گذاشت، شمشیر او اثر نداشت. قرآن کریم می فرماید:
«لَوْ کُنتَ فَظًّا غَلِیظَ الْقَلْبِ لَانفَضُّواْ مِنْ حَوْلِکَ» (آل عمران: 159)
« اگر تندخو و سختْ دل بودى، قطعا از پیرامون تو پراکنده مى شدند.»
حتی وقتی که موسی و برادرش مأموریت یافتند که سراغ فرعون بروند، خداوند به آنان سفارش کرد که با او با نرمی سخن گویند:
«اذْهَبَآ إِلَى فِرْعَوْنَ إِنَّهُ طَغَى* فَقُولَا لَهُ قَوْلًا لَّیِّنًا» (طه: 43 و 44)
«به سوى فرعون بروید که او به سرکشى برخاسته است، و با او با نرمی سخن گویید.»
جوانانی که جذب زرتشتی ها شده اند، بخاطر دلیل و برهان نیست بلکه همه اش جنبه ی عاطفی و احساسی دارد. ما با تندی با آنها برخورد کرده ایم اما زرتشتی ها خیلی محبت آمیز. مسیحیان نیز با ترویج محبت و مهربانی، دیگران را جذب می کنند. جنبه ی مهربانی در اسلام نیز قابل توجه است و باید آن را بیشتر نمایاند.
یادآوری:
به استاد مرادی گفتم که من قبلا خیلی نرم تر با زرتشتی ها صحبت می کردم اما اخیرا یعنی بعد از قضیه ی شکایت نماینده ی زرتشتی ها از خبرگزاری فارس بخاطر درج مصاحبه ام، ناراحتم کردند.


  
Google

در این وبلاگ
در کل اینترنت
وبلاگ-کد جستجوی گوگل