سفارش تبلیغ
صبا ویژن
هرکس به جستجوی دانش برخیزد، فرشتگان بر وی سایه اندازند و در معیشتش برکت حاصل می شود و از روزی او کم نمی گردد . [پیامبر خدا صلی الله علیه و آله]
آمار

بازدید امروز :465
بازدید دیروز :484
کل بازدید :2763710
تعداد کل یادداشت ها : 1491
100/9/17
یادداشت های گذشته [1484]
برگزیده ها
 
کانال گفتگو با زرتشتیان [0] سایت "گفت و گو با زرتشتیان" [0] بر قله احادیث [0] مبهم ترین شخصیت تاریخ [0] خلیج فارس در سخن پیامبر(ص) [0] هیچستان [1] ترجمه منشور کورش [0] راه مقابله با زرتشتی [0] زنده زنده پوست کندن [1] سهم زرتشتیان در جنگ با عراق [1] نقد مسلمانان به جای اسلام [0] همه چیز اسلام از زرتشت! [0] چهارشنبه سوری [0] چرا اسلام جایگزین زرتشتی؟ [0] مهمترین های اسلام و زرتشتی [1] نژادپرستی ابزار زرتشتیان [0] گرایش زنان به اسلام [0] برخورد زرتشتیان با مرتدان [0] مقایسه ی بحرینی ها و زرتشتی ها [0] مفاتیح و ادرار شتر [0] نژادپرستی ممنوع [0] پس از عمری پژوهش [1] اسلام فردوسی [0] اسلام برای 1400 سال پیش [0] حقوق حیوانات در اسلام [0] تفسیر فروهر [0] امام رضا(ع) و زرتشتیان [0] مقایسه ی ادرار گاو و شتر [0] توهین به ایرانیان [0] تغییر در زرین کوب [0] ساسانیان بیگانه از فروهر [0] شورش ها در ایران [0] حضور امامان در جنگ با ایران [0] استحقاق توهین؟! [0] کاهش جمعیت زرتشتیان [0] کاهش حضور زرتشتیان در اینترنت [0] جنگ و کشتار [0] نجابت زرتشتیان [0] درخواست زرتشتیان از من [0] ظلم به زنان [0] اسلام اختیاری ایرانیان [0] می خواهم زرتشتی شوم! [475] ارزش شعار زرتشتیان [0] دزدی حدیث [0] وحشی‏گری در ایران باستان [0] کشتارهای امام علی(ع) [0] اخراج آریایی ها [0] تشرف یک زرتشتی به اسلام [0] عوامل گرایش به زرتشتی [0] ملاک خودی و غیر خودی [0] مشروعیت انجمن زرتشتیان؟ [0] قرض دادن زن خود [0] اعدام در دین زرتشتی [0] نوروز [0] انتخاب رئیس حکومت [0] آدم خواری [0] بی اعتباری گاتها [0] کارنامه اسلام [0] پیامبر اسلام(1) [0] پیامبر اسلام(2) [0] آرشیو پیوند روزانه [74]
خبر مایه
 
0[0]
لینک خرید کتاب راه راستی: www.raherasti.ir/9791

عضویت در تلگرام
 

سایت راه راستی راه اندازی شد

محمدهادی خالقی*دوست گرامی جناب آقای محمد هادی خالقی در سال 1391 برایم چنین گفت:

یک سال پیش در مغازه ای در قم، لباسی خریدم. موقع پوشیدن، گفتم: بسم الله الرحمن الرحیم.
ـ جوانی که شاگرد مغازه بود گفت: بگو: به نام دادار ادامه مطلب...

  
سایت راه راستی راه اندازی شد

*دکتر پرویز رجبی (م 1390) سالیان دراز تاریخ ایران را کاوید و کتاب های متعدد به قلم آورد. وی در سال های پایانی حیات خویش در مصاحبه های خود مطالبی را گفت که خشم زرتشتیان و باستان ستاهای افراطی را برانگیخت. دو تن از باستان پژوهان، در پیام هایی به اینجانب در مورد تحول وی سخن گفته اند.
معتقدم هرکس تاریخ ایران را عمیق و منصفانه ادامه مطلب...

  
سایت راه راستی راه اندازی شد

*زرینکوب در چاپ نخست از کتاب «دو قرن سکوت» از ایران باستان مبالغه آمیز دفاع کرده که برخی زرتشتیان و باستان ستاهای افراطی را شادمان ساخته اما توجه ندارند که او شش سال بعد (سال 1336) ضمن اصلاح نوشته ی پیشین، در مقدمه ی چاپ دوم، به بازگشت از موضع قبلی اش تصریح کرده است. ادامه مطلب...

  
سایت راه راستی راه اندازی شد

یاغش کاظمی*استاد یاغش کاظمی ـ از استادان دانشگاه ـ سالیان دراز در مورد ایران باستان و  زرتشتی تحقیق داشته و با افراد برجسته ی آنها نیز آمد و رفت داشته است. 
ایشان مانند برخی پژوهشگران دیگر در ابتدا نسبت به ایران باستان و شاید نسبت به دین زرتشتی، دچار مبالغه ها و توهماتی بوده است اما پس از بررسی های بیشتر، تغییر مسیر ادامه مطلب...

  
سایت راه راستی راه اندازی شد

*به گزارش شیعه نیوز به نقل ازخبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، کیخسرو شهریاری پس از تحقیق و مطالعه فراوان پیرامون دین مبین اسلام، با حضور در دفتر امام جمعه کرمان، شهادتین را بر زبان جاری کرد و به دین اسلام گروید.
این فرد که فرهنگی بازنشسته است، با 77 سال سن، مذهب شیعه اثنی عشری را برای خود برگزیده است.
منبع: شیعه نیوز


  
سایت راه راستی راه اندازی شد

شعر*شیخ صارم الدین إبراهیم بن صالح هندی ادیب و شاعریست که در ابتدا زرتشتی بود. به یمن مهاجرت و در آنجا بدست سادات یمنی مسلمان شد و به «هندی» شهرت یافت.
علاوه بر دیوان شعر، کتاب «براهین الاحتجاج والمناظرة فیما وقع بین القوس والبندق من المفاخرة» را نیز نگاشت.
وی در سال 1099 ق در گذشت. ادامه مطلب...

  
سایت راه راستی راه اندازی شد

نجوم*ابوعلی یحیى بن أبومنصور فارسی از صاحب نظران در علم نجوم بود. او از زرتشتی به اسلام گروید. از جمله منجّمانی بود که در سال 215 ق مأمون به آنها مأموریت داد تا ابزار رصد در آن عصر را اصلاح کنند.
این آثار از آن اوست: «الزیج الممتحن» و «مقالة فی عمل ارتفاع سدس ساعة لعرض مدینة السلام» و کتابی شامل رصدهای او، ادامه مطلب...

  
سایت راه راستی راه اندازی شد

*شاه فقیر الله یکی از بزرگان زرتشتی در لاهور بود که اسلام آورد. شیخ آقابزرگ تهرانی «دیوان آفرین الله آبادی» از او را که اشعاری به فارسی در آن گرد آمده معرفی کرده است. وی در سال 1143 یا 1153 ق وفات یافت.

منبع: الذریعة، آقا بزرگ تهرانی، ج 9 ، قسمت 1 ، ص 10


  
سایت راه راستی راه اندازی شد

ابن مسکویه*ابوعلی / ابوعبدالله احمد بن محمد بن یعقوب (درگذشت: 421 ق) فیلسوف، ادیب، نویسنده و منشی آل بویه. ملقب به خازن. در خانواده‌ای زرتشتی در ری متولد شد. لیکن بعد اسلام آورد.
ابن مسکویه چهرة برجسته‌ای در حیات ادامه مطلب...

  
سایت راه راستی راه اندازی شد

بانو*یک بانوی زرتشتی ساکن شیراز با حضور در حرم مطهر شاهچراغ (ع) مسلمان شد.
روابط عمومی آستان حرم حضرت احمدبن موسی(ع) اعلام کرد این خانم 18ساله پس از آشنایی با دین اسلام و بیان شهادتین به دین اسلام وشیعه اثنا عشری گروید.
این بانو علت گرایش خود به دین مبین اسلام را ادامه مطلب...

  
<   <<   6   7      >
Google

در این وبلاگ
در کل اینترنت
وبلاگ-کد جستجوی گوگل