سفارش تبلیغ
تبلیغات در پارسی بلاگ
پندها چه بسیار است و پند گرفتن چه اندک به شمار . [نهج البلاغه]
آمار

بازدید امروز :465
بازدید دیروز :1138
کل بازدید :2115003
تعداد کل یادداشت ها : 1243
96/10/30
یادداشت های گذشته [1236]
برگزیده ها
 
کانال گفتگو با زرتشتیان [0] سایت "گفت و گو با زرتشتیان" [0] بر قله احادیث [0] مبهم ترین شخصیت تاریخ [0] خلیج فارس در سخن پیامبر(ص) [0] هیچستان [1] ترجمه منشور کورش [0] راه مقابله با زرتشتی [0] زنده زنده پوست کندن [1] سهم زرتشتیان در جنگ با عراق [1] نقد مسلمانان به جای اسلام [0] همه چیز اسلام از زرتشت! [0] چهارشنبه سوری [0] چرا اسلام جایگزین زرتشتی؟ [0] مهمترین های اسلام و زرتشتی [1] نژادپرستی ابزار زرتشتیان [0] گرایش زنان به اسلام [0] برخورد زرتشتیان با مرتدان [0] مقایسه ی بحرینی ها و زرتشتی ها [0] مفاتیح و ادرار شتر [0] نژادپرستی ممنوع [0] پس از عمری پژوهش [1] اسلام فردوسی [0] اسلام برای 1400 سال پیش [0] حقوق حیوانات در اسلام [0] تفسیر فروهر [0] امام رضا(ع) و زرتشتیان [0] مقایسه ی ادرار گاو و شتر [0] توهین به ایرانیان [0] تغییر در زرین کوب [0] ساسانیان بیگانه از فروهر [0] شورش ها در ایران [0] حضور امامان در جنگ با ایران [0] استحقاق توهین؟! [0] کاهش جمعیت زرتشتیان [0] کاهش حضور زرتشتیان در اینترنت [0] جنگ و کشتار [0] نجابت زرتشتیان [0] درخواست زرتشتیان از من [0] ظلم به زنان [0] اسلام اختیاری ایرانیان [0] می خواهم زرتشتی شوم! [475] ارزش شعار زرتشتیان [0] دزدی حدیث [0] وحشی‏گری در ایران باستان [0] کشتارهای امام علی(ع) [0] اخراج آریایی ها [0] تشرف یک زرتشتی به اسلام [0] عوامل گرایش به زرتشتی [0] ملاک خودی و غیر خودی [0] مشروعیت انجمن زرتشتیان؟ [0] قرض دادن زن خود [0] اعدام در دین زرتشتی [0] نوروز [0] انتخاب رئیس حکومت [0] آدم خواری [0] بی اعتباری گاتها [0] کارنامه اسلام [0] پیامبر اسلام(1) [0] پیامبر اسلام(2) [0] آرشیو پیوند روزانه [74]
خبر مایه
 
0[0]
لینک خرید کتاب راه راستی: www.raherasti.ir/9791

عضویت در تلگرام
 

سایت گفت و گو با زرتشتیان راه اندازی شد

به قلم مدیر سایتپاسخ به 314 (1) / دزدی حدیث از امام صادق(ع)
شخصی که در این سایت به نام 314 پیام گذاشته، پرسش ها و ایرادات متعدد در مورد این سایت و اسلام مطرح کرده. تلاش می کنم به مرور یک یک آنها را مطرح و پاسخ گویم.

314 می نویسد: ادامه مطلب...

  
سایت گفت و گو با زرتشتیان راه اندازی شد

تصویرهای حدیثیبخش آفرینش های هنری معاونت فرهنگی مؤسسه دارالحدیث، پاره ای از احادیث اخلاقی و اجتماعی را به سبکی بسیار زیبا به صورت پوستر عرضه می کند و همواره به آنها می افزایند. علاقه مندان می توانند با مراجعه به سایت حدیث نت ، این تصویرها را دریافت و در فضای مجازی از جمله شبکه های اجتماعی استفاده کنند.
ضمنا این تصاویر با کیفیت بالا و سایز بزرگ می باشند.
چند نمونه از این تصاویر: ادامه مطلب...

  
سایت گفت و گو با زرتشتیان راه اندازی شد

تأثیر حدیث بر ادبیات فارسی (1) / آدمی مخفیست در زیر زبان / آن ممه را لولو برد / دشمن دانا به از نادان دوست

به قلم حجت الاسلام سید محسن موسوی (ماه در آب، دارالحدیث، قم، 1383ش)
بسیاری از ضرب المثل ها و حکمت ها که در فارسی رواج دارد، ریشه در احادیث دارند یا مشابه آنها را می توان در منابع اسلامی یافت. مواردی را از کتاب «ماه در آب» با اندک تصرف، گزینش کردیم: ادامه مطلب...

  
سایت گفت و گو با زرتشتیان راه اندازی شد

تأثیر حدیث بر ادبیات فارسی (1) / آدمی مخفیست در زیر زبان / آن ممه را لولو برد / دشمن دانا به از نادان دوستبه قلم حجت الاسلام سید محسن موسوی (ماه در آب، دارالحدیث، قم، 1383ش)
بسیاری از ضرب المثل ها و حکمت ها که در فارسی رواج دارد، ریشه در احادیث دارند یا مشابه آنها را می توان در منابع اسلامی یافت. مواردی را از کتاب «ماه در آب» با اندک تصرف، گزینش کردیم:  ادامه مطلب...

  
سایت گفت و گو با زرتشتیان راه اندازی شد

حدیثی فارسی / باد آورده را باد می بردضرب المثل فارسی «باد آورده را باد می برد» را در سخنی از امام صادق(ع) می بینیم. لازم به ذکر است همانگونه که در قسمت «منبع» می آید، اندک تفاوت در لفظ فارسی می بینیم. ظاهرا دلیلش این است که عرب زبان ها نتوانسته اند سخن امام(ع) را به خوبی درک کنند و لذا آشفته نقل کرده اند و ما عبارت حضرت را به صورت زیر اصلاح کردیم:

عن ابی عبدالله(ع) لمّا دخَلَ علَیهِ قَومٌ مِن ادامه مطلب...

  
سایت گفت و گو با زرتشتیان راه اندازی شد

انگشتر نقره، نانو ذرات نقره، خاصیت آنتی باکتریال*سید محسن فاطمی، دانشجوی کارشناسی ارشد انرژی معماری دانشگاه تهران
در مجلسی خانوادگی بحثی مطرح بود مبنی بر استفاده ی ائمه(ع) از انگشتر و نیز سفارش ایشان به استفاده از رکاب نقره برای آن. روایات متعددی گفته شد که همگی علاوه بر تاکید به رکاب نقره، استفاده از سایر فلزاتی نظیر آهن را نیز نهی کرده بودند. ادامه مطلب...

  
سایت گفت و گو با زرتشتیان راه اندازی شد

ضرب المثل*هرچه بگندد نمکش می زنند وای به روزی که بگندد نمک
پیامبر اکرم(ص):
اعلَم أنَّ کُلَّ شَی‏ءٍ إذا فَسَدَ فَالمِلحُ دَواؤُهُ، فَإِذا فَسَدَ المِلحُ فَلَیسَ لَهُ دَواءٌ. (امالی شیخ طوسی، ص 533)
بدان هر چیزى که فاسد شود، دارویش نمک است؛ ولى هر گاه نمک فاسد شود، دارویى ندارد. ادامه مطلب...

  
سایت گفت و گو با زرتشتیان راه اندازی شد

*امام علی(ع) برای رسیدن به «راه راستی» سفارش هایی درخور توجه دارد. تعدادی از آنها را مرور می کنیم:

مَنِ استَقبَلَ وُجوهَ الآراءِ عَرَفَ مَواقِعَ الخَطأَ. (کافی، ج 8، ص 22، ح 4)
هر کس آراى گوناگون را ببیند، جایگاههاى خطا (نادرست اندیشى) را باز شناسد. ادامه مطلب...

  
سایت گفت و گو با زرتشتیان راه اندازی شد

*متاسفانه برخی مسلمانان می پندارند حق پایمال کردن حقوق غیرمسلمانان را دارند و چه بسا ظلم ها و آزارهایی به آنها روا دارند. در حالی که چنین رفتارهایی مورد تأیید اسلام نیست.

چند حدیث:
ـ رسول اللّه(ص): مَن آذى ذِمّیّا فَأَنَا خَصمُهُ، ادامه مطلب...

  
سایت گفت و گو با زرتشتیان راه اندازی شد

سالمندان*به دلیل اهمیت و توجه به عزاداری برای حضرت سیدالشهدا(ع) برخی تصور می کنند که اسلام، دین غم و اندوه است و شرط مسلمانی، غمگین بودن است. در حالی که احادیث ما به شاداب بودن و شاد کردن دیگران نیز اهمیت داده اند.
چند نمونه: ادامه مطلب...

  
   1   2   3      >
Google

در این وبلاگ
در کل اینترنت
وبلاگ-کد جستجوی گوگل