سفارش تبلیغ
صبا ویژن
با ذکر خدا دلها زنده می شود . [پیامبر خدا صلی الله علیه و آله]
آمار

بازدید امروز :416
بازدید دیروز :500
کل بازدید :2760812
تعداد کل یادداشت ها : 1491
100/9/12
یادداشت های گذشته [1484]
برگزیده ها
 
کانال گفتگو با زرتشتیان [0] سایت "گفت و گو با زرتشتیان" [0] بر قله احادیث [0] مبهم ترین شخصیت تاریخ [0] خلیج فارس در سخن پیامبر(ص) [0] هیچستان [1] ترجمه منشور کورش [0] راه مقابله با زرتشتی [0] زنده زنده پوست کندن [1] سهم زرتشتیان در جنگ با عراق [1] نقد مسلمانان به جای اسلام [0] همه چیز اسلام از زرتشت! [0] چهارشنبه سوری [0] چرا اسلام جایگزین زرتشتی؟ [0] مهمترین های اسلام و زرتشتی [1] نژادپرستی ابزار زرتشتیان [0] گرایش زنان به اسلام [0] برخورد زرتشتیان با مرتدان [0] مقایسه ی بحرینی ها و زرتشتی ها [0] مفاتیح و ادرار شتر [0] نژادپرستی ممنوع [0] پس از عمری پژوهش [1] اسلام فردوسی [0] اسلام برای 1400 سال پیش [0] حقوق حیوانات در اسلام [0] تفسیر فروهر [0] امام رضا(ع) و زرتشتیان [0] مقایسه ی ادرار گاو و شتر [0] توهین به ایرانیان [0] تغییر در زرین کوب [0] ساسانیان بیگانه از فروهر [0] شورش ها در ایران [0] حضور امامان در جنگ با ایران [0] استحقاق توهین؟! [0] کاهش جمعیت زرتشتیان [0] کاهش حضور زرتشتیان در اینترنت [0] جنگ و کشتار [0] نجابت زرتشتیان [0] درخواست زرتشتیان از من [0] ظلم به زنان [0] اسلام اختیاری ایرانیان [0] می خواهم زرتشتی شوم! [475] ارزش شعار زرتشتیان [0] دزدی حدیث [0] وحشی‏گری در ایران باستان [0] کشتارهای امام علی(ع) [0] اخراج آریایی ها [0] تشرف یک زرتشتی به اسلام [0] عوامل گرایش به زرتشتی [0] ملاک خودی و غیر خودی [0] مشروعیت انجمن زرتشتیان؟ [0] قرض دادن زن خود [0] اعدام در دین زرتشتی [0] نوروز [0] انتخاب رئیس حکومت [0] آدم خواری [0] بی اعتباری گاتها [0] کارنامه اسلام [0] پیامبر اسلام(1) [0] پیامبر اسلام(2) [0] آرشیو پیوند روزانه [74]
خبر مایه
 
0[0]
لینک خرید کتاب راه راستی: www.raherasti.ir/9791

عضویت در تلگرام
 

سایت راه راستی راه اندازی شد

نقد فرهنگ ایرانی: رفتار با داماد و دختر خویش / اکنون که عصر تمدن است هنوز کسی مانند پیامبر(ص) رفتار نمی کند*فرهنگ ایرانی:
بسیاری از پدر زن های ایرانی، پس از ازدواج دخترشان، هنوز غیرت افراطی نشان می دهند. خیلی از ما برای همبستری حلال نیز نوعی زشتی تصور می کنیم چون زنا، کاری بد است! چنین افراط هایی، گاه سبب سردمزاجی بانوان می شود و بعد از ازدواج نیز آمیزش را کاری زشت تلقی می کنند.
خوشبختانه آن رفتارهای ادامه مطلب...

  
سایت راه راستی راه اندازی شد

نقد فرهنگ ایرانی: تصادف در رانندگی*فرهنگ ایرانی:
دوستی گفت: همینکه یک موتور سوار به یک ماشین زد، صاحب ماشین، کمربندش را در آورد و به جان موتورسوار افتاد و هرچه صاحب موتور می گفت: مقصر منم و خسارت را می دهم، فایده نداشت!
بسیاری از ما ایرانی ها تصور می کنیم به دنبال هر تصادف باید دعوایی حتی در حد داد و فریاد، صورت گیرد. ادامه مطلب...

  
سایت راه راستی راه اندازی شد

نقد فرهنگ ایرانی: زشت تر بودن گناه جنسی زنان / مجازات گناهان جنسی مرد و زن در اسلام یکسان است و گاهی برای مردان شدیدتر*فرهنگ ایرانی:
در نظر ایرانی ها، زنی که مرتکب خطای جنسی شده ـ اعم از زنا و همجنس بازی و نگاه بد به جنس مخالف ـ بسیار منفورتر از مردی است که همین گناهان را مرتکب شده است.
اگر معلوم شود که زن پیش از ازدواجش، دوست پسر داشته و عکس او با دوستش لو برود، آیا برای او مشکلات بیشتری پیش می آید یا اینکه چنین چیزی در مورد شوهر افشا شود؟! ادامه مطلب...

  
سایت راه راستی راه اندازی شد

نقد فرهنگ ایرانی: گل برای اموات*فرهنگ ایرانی:
ما ایرانی ها در چند دهه ی اخیر، در اثر ارتباط با غربی ها، از آنها یاد گرفته ایم که گل برای مردگان بگذاریم. چنین چیزی سابقه در فرهنگ ایرانی نداشته است.

فرهنگ اسلامی:
در فرهنگ اسلامی آنچه برای اموات فایده دارد، ادامه مطلب...

  
سایت راه راستی راه اندازی شد

نقد فرهنگ ایرانی: احوال پرسی / هدف اسلام از احوال پرسی صرفا جهت اطلاع نیست*فرهنگ ایرانی:
هدف اصلی ما ایرانی ها از احوال پرسی و خاصیت آن، «صرفا جهت اطلاع» است و هیچ خاصیت دیگر ندارد. البته خیلی مواقع خبر گرفتن از دیگران، «صرفا جهت فضولی» است! البته اگر خوشبین باشیم، نهایت این کار، نوعی اظهار محبت است. ادامه مطلب...

  
سایت راه راستی راه اندازی شد

نقد فرهنگ ایرانی: هزینه های ازدواج / در اسلام تنها هزینه ی واجب برای ازدواج مهریه است*بهاره وفایی
فرهنگ ایرانی:
میان ایرانی ها هزینه های زیر برای ازدواج مرسوم است؛ هرچند کم و زیادهایی در برخی مناطق دیده می شود. مقدار پولی که بابت برنامه های زیر صرف می شود در مناطق مختلف متفاوت است:
 
الف) هزینه های طرف داماد
هدیه به عروس در مجلس مهر برون، خرید بازار، ادامه مطلب...

  
سایت راه راستی راه اندازی شد

نقد فرهنگ ایرانی: اعلام هدیه ها در مجالس جشن*فرهنگ ایرانی:
در امثال مجالس عقد و عروسی مرسوم است که شخصی با صدای بلند اعلام می کند که: فلانی فلان هدیه را آورده است.

فرهنگ اسلامی:
چنین شیوه ای چند ایراد دارد که هیچکدام ادامه مطلب...

  
سایت راه راستی راه اندازی شد

نقد فرهنگ ایرانی: سیسمونی*فرهنگ ایرانی:
از رسم های ایرانی ها است که پدرزن، به فراخور رسوم منطقه ی مسکونی (نه به فراخور ثروتش) باید هنگام اولین زایمان دخترش، لوازم فرزند را تهیه کند؛ شامل انواع پوشاک، اسباب بازی، تخت، کمد و…

فرهنگ اسلامی: ادامه مطلب...

  
سایت راه راستی راه اندازی شد

نقد فرهنگ ایرانی: به نمایش گذاشتن جهیزیه / رفتاری ناشایست که باید کنار گذارد

*فرهنگ ایرانی:
بسیاری از ایرانیان، برای دیدن جهیزیه ی عروس، فامیل ها و آشنایان را دعوت می کنند.

فرهنگ اسلامی:
از نظر فرهنگ اسلامی در این کار چندین خطا ادامه مطلب...

  
سایت راه راستی راه اندازی شد

ازدواج*بنا به گزارش سازمان ثبت احوال در اردیبهشت سال 1393 تعداد دختران مجرد در سنین 25 تا 29 سال 572 هزار نفر بیشتر از پسران مجرد بین 30 تا 34 سال است.
همچنین زنان شش برابر مردان در اثر درگذشت همسر، مجرد می شوند.
جامعه چگونه مشکل ازدواج دختران و زنان بیوه را حل ادامه مطلب...

  
<      1   2   3   4      >
Google

در این وبلاگ
در کل اینترنت
وبلاگ-کد جستجوی گوگل