سفارش تبلیغ
صبا ویژن
آن که با دست کوتاه ببخشد او را با دست دراز ببخشند [ مى‏گویم : معنى آن این است که آنچه آدمى از مال خود در راه نیکى و نیکوکارى بخشد ، هرچند اندک بود خدا پاداش آن را بزرگ و بسیار دهد ، و دو دست در اینجا دو نعمت است و امام میان نعمت بنده و نعمت پروردگار فرق گذارد ، نعمت بنده را دست کوتاه و نعمت خدا را دست دراز نام نهاد ، چه نعمتهایى خدا همواره از نعمتهاى آفریدگان فراوانتر است و افزون چرا که نعمتهاى خدا اصل نعمتهاست و هر نعمتى را بازگشت به نعمت خداست و برون آمدن آن از آنجاست . ] [نهج البلاغه]
آمار

بازدید امروز :473
بازدید دیروز :633
کل بازدید :2762630
تعداد کل یادداشت ها : 1491
100/9/15
یادداشت های گذشته [1484]
برگزیده ها
 
کانال گفتگو با زرتشتیان [0] سایت "گفت و گو با زرتشتیان" [0] بر قله احادیث [0] مبهم ترین شخصیت تاریخ [0] خلیج فارس در سخن پیامبر(ص) [0] هیچستان [1] ترجمه منشور کورش [0] راه مقابله با زرتشتی [0] زنده زنده پوست کندن [1] سهم زرتشتیان در جنگ با عراق [1] نقد مسلمانان به جای اسلام [0] همه چیز اسلام از زرتشت! [0] چهارشنبه سوری [0] چرا اسلام جایگزین زرتشتی؟ [0] مهمترین های اسلام و زرتشتی [1] نژادپرستی ابزار زرتشتیان [0] گرایش زنان به اسلام [0] برخورد زرتشتیان با مرتدان [0] مقایسه ی بحرینی ها و زرتشتی ها [0] مفاتیح و ادرار شتر [0] نژادپرستی ممنوع [0] پس از عمری پژوهش [1] اسلام فردوسی [0] اسلام برای 1400 سال پیش [0] حقوق حیوانات در اسلام [0] تفسیر فروهر [0] امام رضا(ع) و زرتشتیان [0] مقایسه ی ادرار گاو و شتر [0] توهین به ایرانیان [0] تغییر در زرین کوب [0] ساسانیان بیگانه از فروهر [0] شورش ها در ایران [0] حضور امامان در جنگ با ایران [0] استحقاق توهین؟! [0] کاهش جمعیت زرتشتیان [0] کاهش حضور زرتشتیان در اینترنت [0] جنگ و کشتار [0] نجابت زرتشتیان [0] درخواست زرتشتیان از من [0] ظلم به زنان [0] اسلام اختیاری ایرانیان [0] می خواهم زرتشتی شوم! [475] ارزش شعار زرتشتیان [0] دزدی حدیث [0] وحشی‏گری در ایران باستان [0] کشتارهای امام علی(ع) [0] اخراج آریایی ها [0] تشرف یک زرتشتی به اسلام [0] عوامل گرایش به زرتشتی [0] ملاک خودی و غیر خودی [0] مشروعیت انجمن زرتشتیان؟ [0] قرض دادن زن خود [0] اعدام در دین زرتشتی [0] نوروز [0] انتخاب رئیس حکومت [0] آدم خواری [0] بی اعتباری گاتها [0] کارنامه اسلام [0] پیامبر اسلام(1) [0] پیامبر اسلام(2) [0] آرشیو پیوند روزانه [74]
خبر مایه
 
0[0]
لینک خرید کتاب راه راستی: www.raherasti.ir/9791

عضویت در تلگرام
 

سایت راه راستی راه اندازی شد

پژوهشی در صحاح سته*مایه ی افتخارم است که از کودکی با آیت الله حسین طیبیان (درگذشت: 1389) آشنایی داشتم. شخصیتی بسیار باتقوا و اهل عمل و مقید به برپایی نماز شب بود و همواره با سوز و گریه، در پیشگاه الهی به مناجات می پرداخت. از ویژگی های شاخص او ارادت وافر به اهل بیت عصمت و طهارت بود و بحث های زیاد با عالمان اهل سنت داشت تا اینکه در مسیر کربلا، جان به جان آفرین تسلیم کرد.
صحاح ششگانه معتبرترین کتاب های اهل سنت است. مجموعه کتابی در هفت مجلد از ایشان با عنوان «پژوهشی در صحاح سته» از سوی انتشارات وثوق به چاپ رسیده است. نویسنده در هرجلد با زاویه ای خاص، صحاح سته را مورد بررسی قرار داده است.

عنوان هرجلد با اشاره به محتوای آنها
1. "خدا در صحاح سته" که شامل موضوعاتی مانند: خدا دیده می شود، اعضای و جوارح خدا، خنده خدا، منزل خدا،  چند نمونه از بی توجهی خدا، نقصان در علم خدا! و… می باشد.

2. "پیامبر(ص) در صحاح سته" که شامل عناوین ذیل می باشد:  پیامبر و شک در نماز،  قضاشدن نمازها،  پیامبر و لهو، پیامبر به آن چه که دستور می دهد عمل نمی کند، نسبت هایی به پیامبر که شایسته مقام نبوت نیست و… .

3. "اهل بیت(ع) در صحاح سته":  فضایل  امیرالمؤمنین(ع)، بدگویی نسبت به امیرالمؤمنین(ع)،  فضایل حضرت زهرا(س)، مدح حسنین(ع)،  مدح اهل بیت(ع) و آن چه درباره حضرت مهدی(عج) الشریف نقل شده است، از مهم ترین عناوین این کتاب می باشد.

4. "خلفا در صحاح سته"(1): ابوبکر در صحاح، عثمان در صحاح،  فضایل دو خلیفه اول و… عناوین جلد اول را تشکیل می دهند.آیت الله حسین طیبیان

5. "خلفا در صحاح سته"(2) که به بررسی عناوین ذیل می پردازد: دین عمر، علم عمر، موافقان عمر،  عزت مسلمانان به اسلام عمر، غیرت عمر و مباحث متفرقه دیگر.

6. "عایشه در صحاح سته": حسادت های عایشه، ادب عایشه،  حجاب عایشه، عایشه و ایذاء پیامبر(ص) و… از موضوعات این مجلد می باشد.

7. "اصحاب در صحاح سته": معاویه، ابوهریره، عبدالله بن عمر، انس بن مالک، عبدالله بن زبیر و… از شخصیت هایی هستند که به آنان پرداخته شده است. ناگفته هایی از اصحاب هم بخش آخر کتاب است.

شماره تماس: 09122522377


  
Google

در این وبلاگ
در کل اینترنت
وبلاگ-کد جستجوی گوگل