سفارش تبلیغ
صبا ویژن
دل سرچشمه حکمت است . [امام علی علیه السلام]
آمار

بازدید امروز :466
بازدید دیروز :484
کل بازدید :2763711
تعداد کل یادداشت ها : 1491
100/9/17
یادداشت های گذشته [1484]
برگزیده ها
 
کانال گفتگو با زرتشتیان [0] سایت "گفت و گو با زرتشتیان" [0] بر قله احادیث [0] مبهم ترین شخصیت تاریخ [0] خلیج فارس در سخن پیامبر(ص) [0] هیچستان [1] ترجمه منشور کورش [0] راه مقابله با زرتشتی [0] زنده زنده پوست کندن [1] سهم زرتشتیان در جنگ با عراق [1] نقد مسلمانان به جای اسلام [0] همه چیز اسلام از زرتشت! [0] چهارشنبه سوری [0] چرا اسلام جایگزین زرتشتی؟ [0] مهمترین های اسلام و زرتشتی [1] نژادپرستی ابزار زرتشتیان [0] گرایش زنان به اسلام [0] برخورد زرتشتیان با مرتدان [0] مقایسه ی بحرینی ها و زرتشتی ها [0] مفاتیح و ادرار شتر [0] نژادپرستی ممنوع [0] پس از عمری پژوهش [1] اسلام فردوسی [0] اسلام برای 1400 سال پیش [0] حقوق حیوانات در اسلام [0] تفسیر فروهر [0] امام رضا(ع) و زرتشتیان [0] مقایسه ی ادرار گاو و شتر [0] توهین به ایرانیان [0] تغییر در زرین کوب [0] ساسانیان بیگانه از فروهر [0] شورش ها در ایران [0] حضور امامان در جنگ با ایران [0] استحقاق توهین؟! [0] کاهش جمعیت زرتشتیان [0] کاهش حضور زرتشتیان در اینترنت [0] جنگ و کشتار [0] نجابت زرتشتیان [0] درخواست زرتشتیان از من [0] ظلم به زنان [0] اسلام اختیاری ایرانیان [0] می خواهم زرتشتی شوم! [475] ارزش شعار زرتشتیان [0] دزدی حدیث [0] وحشی‏گری در ایران باستان [0] کشتارهای امام علی(ع) [0] اخراج آریایی ها [0] تشرف یک زرتشتی به اسلام [0] عوامل گرایش به زرتشتی [0] ملاک خودی و غیر خودی [0] مشروعیت انجمن زرتشتیان؟ [0] قرض دادن زن خود [0] اعدام در دین زرتشتی [0] نوروز [0] انتخاب رئیس حکومت [0] آدم خواری [0] بی اعتباری گاتها [0] کارنامه اسلام [0] پیامبر اسلام(1) [0] پیامبر اسلام(2) [0] آرشیو پیوند روزانه [74]
خبر مایه
 
0[0]
لینک خرید کتاب راه راستی: www.raherasti.ir/9791

عضویت در تلگرام
 

سایت راه راستی راه اندازی شد

تغییر اندیشه ـ راه راستبارها خوانده و شنیده ام، مسلمانی که زرتشتی می شود، پس از مدتی کوتاه دوباره مسلمان می شود. یکی از زرتشتی شناسان که سالیان دراز در مورد دین زرتشتی کار کرده و با زرتشتیان ارتباط داشته و دارد، می گفت: اگر حکم ارتداد برداشته شود عده ای، زرتشتی خواهند شد، اما پس از یکی دو سال دوباره برمی گردند و مسلمان می شوند.
قضیه بعکس نیست. وقتی زرتشتی ای مسلمان می شود به این آسانی بازگشت نمی کند. در طول تاریخ همواره شاهد تغییر دین زرتشتیان به اسلام هستیم و اگر به دین قبلی باز می گشتند، شاهد این وضع آماری زرتشتیان نبودیم.

به نظر من، بی تردید کتاب آسمانی مسلمانان بسیار معتبرتر از کتاب آسمانی زرتشتیها است. سخنانی که از پیامبر اسلام(ص) و جانشینان او رسیده بسیار فراوان تر از سخنان زرتشت است. از جهت اعتبار هم قابل مقایسه نیستند. محققان زرتشتی معترفند که تنها نوشته ی معتبر در دین زرتشتی، کتاب گاتها است؛ یعنی کتابی در حدود چهل صفحه. این حجم را با حجم مطالب معتبر اسلامی مقایسه کنید.
مسلمانی که از اسلام دست برمی دارد و متمایل به دین زرتشتی می شود، تصور می کند آن دین نیز مانند اسلام حرفهایی برای گفتن دارد. وقتی که از اسلام دست برداشت و وارد متن آن دین شد، تازه متوجه می شود، چه چیزی را از دست داده و وارد چه هیچستانی شده!
ناگفته نماند مسلمانی که از اسلام دست برمی دارد، اطلاعات اسلامی او خیلی اندک است اما همین اندک هم در مقایسه با دین زرتشتیان، زیاد است.

لینک مرتبط:
هیچستان


  
Google

در این وبلاگ
در کل اینترنت
وبلاگ-کد جستجوی گوگل