سفارش تبلیغ
صبا ویژن
هان! بدانید دانشی که در آن اندیشیدن نباشد، خیری ندارد . [امام علی علیه السلام]
آمار

بازدید امروز :504
بازدید دیروز :484
کل بازدید :2763749
تعداد کل یادداشت ها : 1491
100/9/17
یادداشت های گذشته [1484]
برگزیده ها
 
کانال گفتگو با زرتشتیان [0] سایت "گفت و گو با زرتشتیان" [0] بر قله احادیث [0] مبهم ترین شخصیت تاریخ [0] خلیج فارس در سخن پیامبر(ص) [0] هیچستان [1] ترجمه منشور کورش [0] راه مقابله با زرتشتی [0] زنده زنده پوست کندن [1] سهم زرتشتیان در جنگ با عراق [1] نقد مسلمانان به جای اسلام [0] همه چیز اسلام از زرتشت! [0] چهارشنبه سوری [0] چرا اسلام جایگزین زرتشتی؟ [0] مهمترین های اسلام و زرتشتی [1] نژادپرستی ابزار زرتشتیان [0] گرایش زنان به اسلام [0] برخورد زرتشتیان با مرتدان [0] مقایسه ی بحرینی ها و زرتشتی ها [0] مفاتیح و ادرار شتر [0] نژادپرستی ممنوع [0] پس از عمری پژوهش [1] اسلام فردوسی [0] اسلام برای 1400 سال پیش [0] حقوق حیوانات در اسلام [0] تفسیر فروهر [0] امام رضا(ع) و زرتشتیان [0] مقایسه ی ادرار گاو و شتر [0] توهین به ایرانیان [0] تغییر در زرین کوب [0] ساسانیان بیگانه از فروهر [0] شورش ها در ایران [0] حضور امامان در جنگ با ایران [0] استحقاق توهین؟! [0] کاهش جمعیت زرتشتیان [0] کاهش حضور زرتشتیان در اینترنت [0] جنگ و کشتار [0] نجابت زرتشتیان [0] درخواست زرتشتیان از من [0] ظلم به زنان [0] اسلام اختیاری ایرانیان [0] می خواهم زرتشتی شوم! [475] ارزش شعار زرتشتیان [0] دزدی حدیث [0] وحشی‏گری در ایران باستان [0] کشتارهای امام علی(ع) [0] اخراج آریایی ها [0] تشرف یک زرتشتی به اسلام [0] عوامل گرایش به زرتشتی [0] ملاک خودی و غیر خودی [0] مشروعیت انجمن زرتشتیان؟ [0] قرض دادن زن خود [0] اعدام در دین زرتشتی [0] نوروز [0] انتخاب رئیس حکومت [0] آدم خواری [0] بی اعتباری گاتها [0] کارنامه اسلام [0] پیامبر اسلام(1) [0] پیامبر اسلام(2) [0] آرشیو پیوند روزانه [74]
خبر مایه
 
0[0]
لینک خرید کتاب راه راستی: www.raherasti.ir/9791

عضویت در تلگرام
 

سایت راه راستی راه اندازی شد

باز هم اشتباه موبد خورشیدیان / رنگ علمی دادن به خرافه های اوستا! به قلم مدیر سایت
امروزه تقید به آداب دینی زرتشتی، تقریبا منحصر در برخی سالمندان زرتشتی شده است و اکثریت نزدیک به همه ی زرتشتی ها تنها عنوان «زرتشتی» را دارند بدون پایبندی به دستورات آن.
رئیس انجمن موبدان تهران دکتر اردشیر خورشیدیان در خرداد 1389 طی سخنانی چنین گفته است:
«باید بپذیریم که ما زرتشتیان امروزی به اندازه ی پدران و مادران مان، به بنیادهای باوری دین زرتشتی باورمند نیستیم…
بسیاری از کارهایی که تا پنجاه سال پیش، هیچ پیرو دین زرتشتی حاضر به انجام آن نبود، در حال رشد و گسترش است. بیشتر ارزش های فرهنگی دیروز، امروزه کم ارزش و حتا ضد ارزش شناخته می شوند. شرکت در مراسم مذهبی و گاهان بارها و داد و دهش و اشوداد و نهادک (وقف) و… بسیار کمرنگ شده است و برعکس فرهنگ ناراستی و دروغ و تزویر و ریا…» (دهش فرهنگی یا لرک مینوی، ص 164)

همچنین دکتر خورشیدیان می گوید:
«شوربختانه امروزه شاهد هستیم که (فرهنگ زرتشتی) حتی در ایران که سرزمین مادری اشوزرتشت و همه زرتشتیان جهان می باشد، در اثر کم توجهی و سستی، در حال فروریزی شدید می باشد. دیگر جوانان، مانند دوران کودکی ما، به دین و فرهنگ خود توجه کافی ندارند و در آموزش دینی و پرورش وجدان خویش، آن جور که شایسته یک زرتشتی پاک نهاد است، نمی کوشند.
بسیاری از «ارزش های» دینی و فرهنگی زرتشتی، مانند نیک منشی و راستی، غیرت دینی و همت هم اندیشی و کوشش همازوری و باورهای پهلوانی در تمام زمینه ها، «کم ارزش» شناخته می شود و رو به سستی می رود و فساد مادی و مینوی در حال افزایش است.» (دهش فرهنگی یا لرک مینوی، ص 216)

دهش فرهنگی یا لرک مینوی، ص 164
دهش فرهنگی یا لرک مینوی، ص 164

دهش فرهنگی یا لرک مینوی، ص 216
دهش فرهنگی یا لرک مینوی، ص 216

شناسنامه دهش فرهنگی یا لرک مینوی


  
Google

در این وبلاگ
در کل اینترنت
وبلاگ-کد جستجوی گوگل