سفارش تبلیغ
صبا ویژن
هرگاه خداوند، بنده ای را دوست بدارد، راهصواب و هدایتش را به او می نماید و به او توفیق فرمانبری ازخود می دهد . [امام علی علیه السلام]
آمار

بازدید امروز :504
بازدید دیروز :484
کل بازدید :2763749
تعداد کل یادداشت ها : 1491
100/9/17
یادداشت های گذشته [1484]
برگزیده ها
 
کانال گفتگو با زرتشتیان [0] سایت "گفت و گو با زرتشتیان" [0] بر قله احادیث [0] مبهم ترین شخصیت تاریخ [0] خلیج فارس در سخن پیامبر(ص) [0] هیچستان [1] ترجمه منشور کورش [0] راه مقابله با زرتشتی [0] زنده زنده پوست کندن [1] سهم زرتشتیان در جنگ با عراق [1] نقد مسلمانان به جای اسلام [0] همه چیز اسلام از زرتشت! [0] چهارشنبه سوری [0] چرا اسلام جایگزین زرتشتی؟ [0] مهمترین های اسلام و زرتشتی [1] نژادپرستی ابزار زرتشتیان [0] گرایش زنان به اسلام [0] برخورد زرتشتیان با مرتدان [0] مقایسه ی بحرینی ها و زرتشتی ها [0] مفاتیح و ادرار شتر [0] نژادپرستی ممنوع [0] پس از عمری پژوهش [1] اسلام فردوسی [0] اسلام برای 1400 سال پیش [0] حقوق حیوانات در اسلام [0] تفسیر فروهر [0] امام رضا(ع) و زرتشتیان [0] مقایسه ی ادرار گاو و شتر [0] توهین به ایرانیان [0] تغییر در زرین کوب [0] ساسانیان بیگانه از فروهر [0] شورش ها در ایران [0] حضور امامان در جنگ با ایران [0] استحقاق توهین؟! [0] کاهش جمعیت زرتشتیان [0] کاهش حضور زرتشتیان در اینترنت [0] جنگ و کشتار [0] نجابت زرتشتیان [0] درخواست زرتشتیان از من [0] ظلم به زنان [0] اسلام اختیاری ایرانیان [0] می خواهم زرتشتی شوم! [475] ارزش شعار زرتشتیان [0] دزدی حدیث [0] وحشی‏گری در ایران باستان [0] کشتارهای امام علی(ع) [0] اخراج آریایی ها [0] تشرف یک زرتشتی به اسلام [0] عوامل گرایش به زرتشتی [0] ملاک خودی و غیر خودی [0] مشروعیت انجمن زرتشتیان؟ [0] قرض دادن زن خود [0] اعدام در دین زرتشتی [0] نوروز [0] انتخاب رئیس حکومت [0] آدم خواری [0] بی اعتباری گاتها [0] کارنامه اسلام [0] پیامبر اسلام(1) [0] پیامبر اسلام(2) [0] آرشیو پیوند روزانه [74]
خبر مایه
 
0[0]
لینک خرید کتاب راه راستی: www.raherasti.ir/9791

عضویت در تلگرام
 

سایت راه راستی راه اندازی شد

وضعیت آشفته زرتشتیان در عصر حاضربه قلم مدیر سایت
در مجله ی فروهر، شماره 475، خرداد و تیر 1396 مقاله ای با عنوان «بیزاران از هویت یا پاسداران چراغ امانت» به قلم بانوی زرتشتی راییکا خورشیدیان به چاپ رسیده است. نویسنده پس از طرح مباحثی، به وضعیت اسفبار امروز زرتشتی ها در ایران اعتراف کرده است. جملاتی از این مقاله  در صفحه های 33 و 34 را می آوریم:

«اکثریت ما نه تنها نسبت به جامعه ی کوچک خود بیگانه ایم، و در خیلی از اوقات، پوسته مرده تهی شده از معنای سنت های خود را به دوش می کشیم، که نسبت به جامعه ی بزرگ تری که در آن می زییم نیز بیگانه ایم».
«به راستی اقلیتی در اقلیت هستیم».
«از کمبود عزت و اعتماد به نفس رنج می بریم».
«به راحتی دروغ بگوییم».
«ناآگاهی که ما را از نقد و بحث سازنده ناتوان می سازد و به جدال، واکنش های دفاعی بیمارگونه و دشنام گویی وا می دارد».
«بخش قابل توجهی از جدال های بی نتیجه بین انجمن های ما، کنگره های جهانی ـ که یا به تفریح می گذرد یا به دعوا و تفاخر ـ ، جدال های بین جوان ترها و پیرترها، جدال های بین افراد خانواده و…».
«وقتی پرسش کردن از  یک سری و اقعیات به صورت ناملموس ممنوع شد، عده ای تا ابد به جدال بی نتیجه مشغولند و عده ای دیگر می گریزند چون دیگر از جدال جانکاه و بی سرانجام خسته اند، ترک سرزمین مسئله نیست، بلکه گریختن و بیزاری از هویت است که مشکل ماست و نگران کننده بلکه اضمحلال و خلسه است که ناراحت کننده است».
«همه ی این اضطراب ها از برای این است که ما روز به روز نسبت به خود و دیگری بیگانه تر می شویم، منزوی تر می شویم و نیز چراغ امانتمان رو به نابودی است و ابزاری هم برای احیایش نداریم و ابزارهای گذشته نیز کارکرد خود را از دست داده اند».

مجله فروهر ص 33مجله فروهر ص 33

مجله فروهر ص 34مجله فروهر ص 34  
Google

در این وبلاگ
در کل اینترنت
وبلاگ-کد جستجوی گوگل