سفارش تبلیغ
صبا ویژن
براى پاسبانى بس بود مدت زندگانى . [نهج البلاغه]
آمار

بازدید امروز :438
بازدید دیروز :484
کل بازدید :2763683
تعداد کل یادداشت ها : 1491
100/9/17
یادداشت های گذشته [1484]
برگزیده ها
 
کانال گفتگو با زرتشتیان [0] سایت "گفت و گو با زرتشتیان" [0] بر قله احادیث [0] مبهم ترین شخصیت تاریخ [0] خلیج فارس در سخن پیامبر(ص) [0] هیچستان [1] ترجمه منشور کورش [0] راه مقابله با زرتشتی [0] زنده زنده پوست کندن [1] سهم زرتشتیان در جنگ با عراق [1] نقد مسلمانان به جای اسلام [0] همه چیز اسلام از زرتشت! [0] چهارشنبه سوری [0] چرا اسلام جایگزین زرتشتی؟ [0] مهمترین های اسلام و زرتشتی [1] نژادپرستی ابزار زرتشتیان [0] گرایش زنان به اسلام [0] برخورد زرتشتیان با مرتدان [0] مقایسه ی بحرینی ها و زرتشتی ها [0] مفاتیح و ادرار شتر [0] نژادپرستی ممنوع [0] پس از عمری پژوهش [1] اسلام فردوسی [0] اسلام برای 1400 سال پیش [0] حقوق حیوانات در اسلام [0] تفسیر فروهر [0] امام رضا(ع) و زرتشتیان [0] مقایسه ی ادرار گاو و شتر [0] توهین به ایرانیان [0] تغییر در زرین کوب [0] ساسانیان بیگانه از فروهر [0] شورش ها در ایران [0] حضور امامان در جنگ با ایران [0] استحقاق توهین؟! [0] کاهش جمعیت زرتشتیان [0] کاهش حضور زرتشتیان در اینترنت [0] جنگ و کشتار [0] نجابت زرتشتیان [0] درخواست زرتشتیان از من [0] ظلم به زنان [0] اسلام اختیاری ایرانیان [0] می خواهم زرتشتی شوم! [475] ارزش شعار زرتشتیان [0] دزدی حدیث [0] وحشی‏گری در ایران باستان [0] کشتارهای امام علی(ع) [0] اخراج آریایی ها [0] تشرف یک زرتشتی به اسلام [0] عوامل گرایش به زرتشتی [0] ملاک خودی و غیر خودی [0] مشروعیت انجمن زرتشتیان؟ [0] قرض دادن زن خود [0] اعدام در دین زرتشتی [0] نوروز [0] انتخاب رئیس حکومت [0] آدم خواری [0] بی اعتباری گاتها [0] کارنامه اسلام [0] پیامبر اسلام(1) [0] پیامبر اسلام(2) [0] آرشیو پیوند روزانه [74]
خبر مایه
 
0[0]
لینک خرید کتاب راه راستی: www.raherasti.ir/9791

عضویت در تلگرام
 

سایت راه راستی راه اندازی شد

معرفی کتاب راه راستی در هرمزخبر / کتاب “راه راستی” پنجره ای به روی زرتشتی پژوهانبا تشکر از سایت هرمزخبر که نوشته ی زیر را در سایت خود درج کرده است:
به قلم حجت الاسلام اسماعیل عربانی
دشمنان اسلام برای گرفتن این دین از مردم این مرز و بوم باید چیزی را به جای آن عرضه کنند. بزرگ و مهم جلوه دادن ایران باستان و ایران پرستی یکی از همین گزینه هاست.
وقتی که با دروغ بافی، ایران در قبل از اسلام را سراسر گل و بلبل نشان دادند، ناخواسته این ذهنیت پدید می آید که: چه دینی در آن زمان حاکم بوده که این همه عدل و داد، سرزمین پهناور ایران را فرا گرفته بوده؟ در پاسخ باز هم به دروغ، این ذهنیت را بوجود می آورند که دین فراگیر، زرتشتی بوده. در حالی که نه عدالتی بر جامعه حاکم بوده و نه همه ی ایرانیان زرتشتی بودند!
متأسفانه در حالی که صدها کتاب رنگارنگ در جامعه ی ما برای بزرگ نمایی ایران باستان و ترویج ایران پرستی و معرفی دین زرتشتی به چاپ رسیده و می رسد، اما کمتر کتابی را سراغ داریم که حقیقت ایران باستان را نشان دهد و دروغ ها را برملا سازد و نیز کاستی ها و نواقص دین زرتشتی را بنمایاند.
از میان نویسندگان این اندک کتاب ها، کسانی که تخصص لازم در معارف اسلامی داشته باشند بسیار نادرند و لذا کتاب هایی که با نگاه اسلامی به نقد باستان ستایی و زرتشتیگری بپردازند از تعداد انگشتان یک دست هم کمترند!
تا اینکه آقای سید حسن فاطمی موحد که خود از متخصصان مسائل اسلامی به شمار می رود و مقالات فراوان در عرصه ی معارف اسلامی از وی به چاپ رسیده، با راه اندازی سایت «گفت و گو با زرتشتیان» گامی مهم را در این عرصه برداشت.
او پس از هشت سال مناظره با زرتشتیان و باستانگراهای افراطی، اقدام به تدوین کتاب «راه راستی» نمود. با اینکه تنها چند ماه از نشر آن می گذرد، چاپ دوم آن در حال انجام است که حکایت از استقبال خوب از آن دارد.

ویژگی های کتاب
برای کتاب «راه راستی» ویژگی های فراوان می توان برشمرد؛ برخی از آنها عبارت است از:
ـ خوش خوان بودن و دوری نویسنده از به کار بردن الفاظ نامأنوس.
ـ در نظر گرفتن کسانی که آشنایی کمی با دین زرتشتی دارند و حتی کسانی که ناآشنا با این دین هستند.
ـ طرح مطالب به صوت سؤال و جواب. نزدیک به دویست پرسش مطرح و پاسخ داده شده است.
ـ مطرح کردن پرسش هایی که برای عموم سودمند است و خودداری از پرسش هایی که مورد توجه نیست.
ـ خلاصه نویسی و دوری از شرح و بسط های کم فایده.
ـ مستند بودن مطالب. منبع تک تک مطالب، در پاورقی آمده است.
ـ خودداری از توهین به کسانی که مورد انتقاد قرار گرفته اند.
ـ سفارش به رعایت حقوق زرتشتیان در جامعه و لزوم احترام به آنها و احترام به آدابشان.
ـ نقل عین عبارت کتاب های مهم و کهن و استفاده از گیومه برای نشان دادن نقل قول مستقیم.
ـ استفاده از آیات قرآن و احادیث فراوان.
ـ نقل عبارت عربی آیات و حدیث ها ـ با اعراب گذاری ـ در پاورقی و ترجمه ی آنها در متن کتاب.
ـ استحکام و اعتبار مطالب. نظر به اینکه مطالب این اثر پیش از چاپ در سایت قرار گرفته و بازدیدکنندگان می توانسته اند آنها را مورد نقد و ارزیابی قرار دهند، حک و اصلاحات لازم در آنها صورت گرفته است.
ـ دسته بندی کتاب در دوازده بخش با این عنوان ها: دین و دین‏داران، زرتشت، اوستا، نمادها و آیین ها، نژادپرستی، زن و ازدواج، ایران باستان، اسلام و ایران، برده و برده داری، حیوانات، مردگان، گوناگون.
ـ نگاه منصفانه ی نویسنده به دین زرتشتی و تاریخ ایران.
ـ درج دو فهرست اجمالی و تفصیلی. فهرست اجمالی در آغاز کتاب و فهرست تفصیلی در پایان.
ـ به کارگیری تایپ و صفحه آرایی وزین و حرفه ای.
در پایان قابل ذکر است با توجه به محتوای کتاب به نظر می رسد این اثر در موضوع خود بی نظیر است و تاکنون کتابی با این ویژگی ها در نقد دین زرتشتی و باستانگرایی افراطی به نگارش در نیامده است. لذا مطالعه ی آن را به همه ی کسانی که می خواهند با ایرادات دین زرتشتی و نیز ضعف ها در ایران باستان آشنا شوند، سفارش می کنیم.
برای خرید کتاب می توان به سایت گفت و گو با زرتشتیان مراجعه کرد. کتاب هم از طریق سایت قابل خریداریست و هم آدرس کتابفروشی های متعدد در شهرهایی که این اثر در آنها عرضه شده، درج شده است.


  
Google

در این وبلاگ
در کل اینترنت
وبلاگ-کد جستجوی گوگل