سفارش تبلیغ
صبا ویژن
از گریختن نعمتها بترسید که هر گریخته‏اى باز نخواهد گردید . [نهج البلاغه]
آمار

بازدید امروز :482
بازدید دیروز :484
کل بازدید :2763727
تعداد کل یادداشت ها : 1491
100/9/17
یادداشت های گذشته [1484]
برگزیده ها
 
کانال گفتگو با زرتشتیان [0] سایت "گفت و گو با زرتشتیان" [0] بر قله احادیث [0] مبهم ترین شخصیت تاریخ [0] خلیج فارس در سخن پیامبر(ص) [0] هیچستان [1] ترجمه منشور کورش [0] راه مقابله با زرتشتی [0] زنده زنده پوست کندن [1] سهم زرتشتیان در جنگ با عراق [1] نقد مسلمانان به جای اسلام [0] همه چیز اسلام از زرتشت! [0] چهارشنبه سوری [0] چرا اسلام جایگزین زرتشتی؟ [0] مهمترین های اسلام و زرتشتی [1] نژادپرستی ابزار زرتشتیان [0] گرایش زنان به اسلام [0] برخورد زرتشتیان با مرتدان [0] مقایسه ی بحرینی ها و زرتشتی ها [0] مفاتیح و ادرار شتر [0] نژادپرستی ممنوع [0] پس از عمری پژوهش [1] اسلام فردوسی [0] اسلام برای 1400 سال پیش [0] حقوق حیوانات در اسلام [0] تفسیر فروهر [0] امام رضا(ع) و زرتشتیان [0] مقایسه ی ادرار گاو و شتر [0] توهین به ایرانیان [0] تغییر در زرین کوب [0] ساسانیان بیگانه از فروهر [0] شورش ها در ایران [0] حضور امامان در جنگ با ایران [0] استحقاق توهین؟! [0] کاهش جمعیت زرتشتیان [0] کاهش حضور زرتشتیان در اینترنت [0] جنگ و کشتار [0] نجابت زرتشتیان [0] درخواست زرتشتیان از من [0] ظلم به زنان [0] اسلام اختیاری ایرانیان [0] می خواهم زرتشتی شوم! [475] ارزش شعار زرتشتیان [0] دزدی حدیث [0] وحشی‏گری در ایران باستان [0] کشتارهای امام علی(ع) [0] اخراج آریایی ها [0] تشرف یک زرتشتی به اسلام [0] عوامل گرایش به زرتشتی [0] ملاک خودی و غیر خودی [0] مشروعیت انجمن زرتشتیان؟ [0] قرض دادن زن خود [0] اعدام در دین زرتشتی [0] نوروز [0] انتخاب رئیس حکومت [0] آدم خواری [0] بی اعتباری گاتها [0] کارنامه اسلام [0] پیامبر اسلام(1) [0] پیامبر اسلام(2) [0] آرشیو پیوند روزانه [74]
خبر مایه
 
0[0]
لینک خرید کتاب راه راستی: www.raherasti.ir/9791

عضویت در تلگرام
 

سایت راه راستی راه اندازی شد

دکتر خسرو خزاعی در سایتی این پرسش را مطرح کرده است:
«آیا زنان را در گرمای چهل درجه ی تابستان در کفنی سیاه پوشاندن برای شما عقل است؟»
جواب: سخن او از چند جهت ایراد دارد:
اولاً، کدام فقیه گفته که پوشش زنان باید سیاه باشد؟ سیاه پوشی جزء فرهنگ ایرانی است نه اسلامی. (ر. ک: سیاوشان، تألیف علی حصوری)
ثانیاً، مراد از «کفن» در این یادداشت، چادر است.
کدام فقیه گفته که برای رعایت حجاب باید چادر سر کرد؟
ثالثاً، زنانی که حجاب را رعایت می کنند، در گرما نیز برایشان عادی می شود و احساس ناراحتی نمی کنند. حجاب یعنی با لباس بودن اما لباسی که سراسر بدن را می پوشاند. نکند ایشان انتظار دارد زن ها در گرما بدون لباس در اماکن عمومی حاضر شوند. زن هایی که از گرما شکایت دارند، بهانه ای است برای فرار از حجاب.
رابعاً، اسلام کار در بیرون خانه را از زن برداشته است و مجبور به خروج از خانه نیستند.
خامساً، گرمای تابستان، نهایت در دو سه ماه در سال است آن هم برای بعضی مناطق و نیز در ساعاتی خاص از روز. در همین مناطق هم تعدادی کم از زنان نیاز به خروج از خانه در این ساعات دارند. حال اگر ما اهمیت حجاب را در نظر بگیریم، این مشکل آنقدر حاد و مهم نیست که بخواهیم حجاب را از اساس کنار گذاریم.
سادساً، عربستان (محل ظهور اسلام) یکی از نقاط گرم است که در بسیاری مواقع، حرارت به بالای چهل درجه می رسد. نه تنها زنان بلکه مردان در آن گرمای سوزان ترجیح می دهند برای حفاظت، پارچه ای سفید بر سر بیندازند. بنابراین لباس سفید از جمله روسری، انسان را از گرما حفظ می کند.
سؤال: آیا این گونه نسنجیده حرف زدن، مطابق عقل است؟


  
Google

در این وبلاگ
در کل اینترنت
وبلاگ-کد جستجوی گوگل