سفارش تبلیغ
صبا ویژن
ما را حقى است اگر دادند بستانیم و گرنه ترک شتران سوار شویم و برانیم هر چند شبروى به درازا کشد . [ و این از سخنان لطیف و فصیح است و معنى آن این است که اگر حق ما را ندادند ما خوار خواهیم بود چنانکه ردیف شتر سوار بر سرین شتر نشیند ، چون بنده و اسیر و مانند آن . ] [نهج البلاغه]
آمار

بازدید امروز :343
بازدید دیروز :500
کل بازدید :2760739
تعداد کل یادداشت ها : 1491
100/9/12
یادداشت های گذشته [1484]
برگزیده ها
 
کانال گفتگو با زرتشتیان [0] سایت "گفت و گو با زرتشتیان" [0] بر قله احادیث [0] مبهم ترین شخصیت تاریخ [0] خلیج فارس در سخن پیامبر(ص) [0] هیچستان [1] ترجمه منشور کورش [0] راه مقابله با زرتشتی [0] زنده زنده پوست کندن [1] سهم زرتشتیان در جنگ با عراق [1] نقد مسلمانان به جای اسلام [0] همه چیز اسلام از زرتشت! [0] چهارشنبه سوری [0] چرا اسلام جایگزین زرتشتی؟ [0] مهمترین های اسلام و زرتشتی [1] نژادپرستی ابزار زرتشتیان [0] گرایش زنان به اسلام [0] برخورد زرتشتیان با مرتدان [0] مقایسه ی بحرینی ها و زرتشتی ها [0] مفاتیح و ادرار شتر [0] نژادپرستی ممنوع [0] پس از عمری پژوهش [1] اسلام فردوسی [0] اسلام برای 1400 سال پیش [0] حقوق حیوانات در اسلام [0] تفسیر فروهر [0] امام رضا(ع) و زرتشتیان [0] مقایسه ی ادرار گاو و شتر [0] توهین به ایرانیان [0] تغییر در زرین کوب [0] ساسانیان بیگانه از فروهر [0] شورش ها در ایران [0] حضور امامان در جنگ با ایران [0] استحقاق توهین؟! [0] کاهش جمعیت زرتشتیان [0] کاهش حضور زرتشتیان در اینترنت [0] جنگ و کشتار [0] نجابت زرتشتیان [0] درخواست زرتشتیان از من [0] ظلم به زنان [0] اسلام اختیاری ایرانیان [0] می خواهم زرتشتی شوم! [475] ارزش شعار زرتشتیان [0] دزدی حدیث [0] وحشی‏گری در ایران باستان [0] کشتارهای امام علی(ع) [0] اخراج آریایی ها [0] تشرف یک زرتشتی به اسلام [0] عوامل گرایش به زرتشتی [0] ملاک خودی و غیر خودی [0] مشروعیت انجمن زرتشتیان؟ [0] قرض دادن زن خود [0] اعدام در دین زرتشتی [0] نوروز [0] انتخاب رئیس حکومت [0] آدم خواری [0] بی اعتباری گاتها [0] کارنامه اسلام [0] پیامبر اسلام(1) [0] پیامبر اسلام(2) [0] آرشیو پیوند روزانه [74]
خبر مایه
 
0[0]
لینک خرید کتاب راه راستی: www.raherasti.ir/9791

عضویت در تلگرام
 

سایت راه راستی راه اندازی شد

*بانوسهیلا:
معذرت می خوام. طبق فتوای مجتهدان، هروقت مرد درخواست آمیزش کرد، زن باید تن بده. آیا این درسته؟ آیا این ظلم به زنها نیست؟ شاید زنی آمیزش با شوهرشو دوست نداشته باشه. چرا باید اجبارش کرد؟

فاطمی:
«معذرت می خوام. طبق فتوای مجتهدان،
هروقت زن نیاز مالی داشت، شوهر باید تأمین کنه. آیا این درسته؟ آیا این ظلم به مردها نیست؟ شاید مردی کارو دوست نداشته باشه. چرا باید اجبارش کرد؟ اصلا چرا مرد به زن مهریه بده؟»
یک مثال:
فرض کنیم شما ساعت هشت شب تا هشت صبح در اتاقی سی متری در هتلی استراحت کرده اید. آیا مدیر هتل به خاطر همین دوازده ساعت، ده ها هزار تومان از شما نخواهد گرفت؟
حال فرض کنیم مدیر هتل به جای یک اتاق، یک سوئیت در اختیار شما بذاره؛ غذای شمارو تأمین کنه؛ پوشاک اعم از پیرهن و کفش و کلاه و شلوار و... برای شما تهیه کنه؛ هر وقت بیمار شدید شمارو به بیمارستان ببره و هزینه ی دارو و درمان هم بپردازه؛ طبق شأن شما هرچند وقت یک بار به سفر تفریحی ببره و خلاصه هر هزینه ای که نیاز داشتید برای شما تأمین کنه. همچنین همین کارهارو برای بچه های شما هم انجام بده.
اما شما در برابر این کار مدیر هتل هیچ کاری انجام ندهی. آیا هیچ عاقلی این رو می پذیره؟
اسلام همه ی موارد بالا رو به دوش مرد گذاشته اما در عوض از زن فقط خواسته به درخواست آمیزش او تن بده. مگر اینکه زن واقعا عذری داشته باشه اما اینکه خوشش نمیاد عذر نیست. به نظر شما این ظلم در حق زن به شمار میاد؟

یادآوری:
ممکنه گفته بشه زنها هم کارهای خونه انجام میدن و بچه داری می کنن. اما باید توجه داشت که اسلام این کارها رو بر زن واجب نکرده بلکه وظیفه ی اخلاقی اقتضا می کنه که این کارهارو زن انجام بده. می تونه زن حتی در ازای شیر دادن به بچه ی خودش از شوهر مزد بگیره.


  
Google

در این وبلاگ
در کل اینترنت
وبلاگ-کد جستجوی گوگل