سفارش تبلیغ
صبا ویژن
درس و فراگیری دانش، مایه باروریشناخت است . [امام صادق علیه السلام]
آمار

بازدید امروز :438
بازدید دیروز :633
کل بازدید :2762595
تعداد کل یادداشت ها : 1491
100/9/15
یادداشت های گذشته [1484]
برگزیده ها
 
کانال گفتگو با زرتشتیان [0] سایت "گفت و گو با زرتشتیان" [0] بر قله احادیث [0] مبهم ترین شخصیت تاریخ [0] خلیج فارس در سخن پیامبر(ص) [0] هیچستان [1] ترجمه منشور کورش [0] راه مقابله با زرتشتی [0] زنده زنده پوست کندن [1] سهم زرتشتیان در جنگ با عراق [1] نقد مسلمانان به جای اسلام [0] همه چیز اسلام از زرتشت! [0] چهارشنبه سوری [0] چرا اسلام جایگزین زرتشتی؟ [0] مهمترین های اسلام و زرتشتی [1] نژادپرستی ابزار زرتشتیان [0] گرایش زنان به اسلام [0] برخورد زرتشتیان با مرتدان [0] مقایسه ی بحرینی ها و زرتشتی ها [0] مفاتیح و ادرار شتر [0] نژادپرستی ممنوع [0] پس از عمری پژوهش [1] اسلام فردوسی [0] اسلام برای 1400 سال پیش [0] حقوق حیوانات در اسلام [0] تفسیر فروهر [0] امام رضا(ع) و زرتشتیان [0] مقایسه ی ادرار گاو و شتر [0] توهین به ایرانیان [0] تغییر در زرین کوب [0] ساسانیان بیگانه از فروهر [0] شورش ها در ایران [0] حضور امامان در جنگ با ایران [0] استحقاق توهین؟! [0] کاهش جمعیت زرتشتیان [0] کاهش حضور زرتشتیان در اینترنت [0] جنگ و کشتار [0] نجابت زرتشتیان [0] درخواست زرتشتیان از من [0] ظلم به زنان [0] اسلام اختیاری ایرانیان [0] می خواهم زرتشتی شوم! [475] ارزش شعار زرتشتیان [0] دزدی حدیث [0] وحشی‏گری در ایران باستان [0] کشتارهای امام علی(ع) [0] اخراج آریایی ها [0] تشرف یک زرتشتی به اسلام [0] عوامل گرایش به زرتشتی [0] ملاک خودی و غیر خودی [0] مشروعیت انجمن زرتشتیان؟ [0] قرض دادن زن خود [0] اعدام در دین زرتشتی [0] نوروز [0] انتخاب رئیس حکومت [0] آدم خواری [0] بی اعتباری گاتها [0] کارنامه اسلام [0] پیامبر اسلام(1) [0] پیامبر اسلام(2) [0] آرشیو پیوند روزانه [74]
خبر مایه
 
0[0]
لینک خرید کتاب راه راستی: www.raherasti.ir/9791

عضویت در تلگرام
 

سایت راه راستی راه اندازی شد

فروهرخوانده ام که زرتشتیان در یکی دو قرن اخیر ادعا کرده اند که نماد فروهر برای آنها است و این را چنان در اذهان جا انداخته اند که تصویر فروهر بر هر کاخ و سنگی، زرتشتی بودن سازندگان آن را به ذهن خطور می دهد.
پیش از این، تصاویری از فروهر را نشان دادیم که در زمان های بسیار دور، بر سنگ ها حک شده اما سه ردیف پر ندارند.
این تصویر را به خشایارشاه نسبت می دهند. <** ادامه مطلب... **>نقش فروهر بر تاج او در قسمت بال، دو ردیف پر است و در قسمت دم، یک ردیف.
نیافتم که این تصویر در چه زمان و بوسیله ی چه کسی نقاشی شده و اصل آن اکنون کجاست؟ آیا این تصویر صرفا خیالی است یا از روی نقشی که بر سنگ حک شده، کشیده شده؟ آن سنگ کجاست؟
اگر معلوم شود که این نقاشی یا اصل آن، سابقه ای دیرین دارد، دلیل دیگری خواهد بود که ادعای زرتشتیان در مورد انتساب فروهر به خودشان، نادرست است.
به هر حال از دوستان گرانقدری که در مورد این تصویر اطلاعاتی دارند، می خواهم که در اختیار بگذارند.  
Google

در این وبلاگ
در کل اینترنت
وبلاگ-کد جستجوی گوگل