سفارش تبلیغ
صبا ویژن
هرکس دانش را بجوید، [کوشش او [کفّاره گذشته اش باشد . [پیامبر خدا صلی الله علیه و آله]
آمار

بازدید امروز :455
بازدید دیروز :633
کل بازدید :2762612
تعداد کل یادداشت ها : 1491
100/9/15
یادداشت های گذشته [1484]
برگزیده ها
 
کانال گفتگو با زرتشتیان [0] سایت "گفت و گو با زرتشتیان" [0] بر قله احادیث [0] مبهم ترین شخصیت تاریخ [0] خلیج فارس در سخن پیامبر(ص) [0] هیچستان [1] ترجمه منشور کورش [0] راه مقابله با زرتشتی [0] زنده زنده پوست کندن [1] سهم زرتشتیان در جنگ با عراق [1] نقد مسلمانان به جای اسلام [0] همه چیز اسلام از زرتشت! [0] چهارشنبه سوری [0] چرا اسلام جایگزین زرتشتی؟ [0] مهمترین های اسلام و زرتشتی [1] نژادپرستی ابزار زرتشتیان [0] گرایش زنان به اسلام [0] برخورد زرتشتیان با مرتدان [0] مقایسه ی بحرینی ها و زرتشتی ها [0] مفاتیح و ادرار شتر [0] نژادپرستی ممنوع [0] پس از عمری پژوهش [1] اسلام فردوسی [0] اسلام برای 1400 سال پیش [0] حقوق حیوانات در اسلام [0] تفسیر فروهر [0] امام رضا(ع) و زرتشتیان [0] مقایسه ی ادرار گاو و شتر [0] توهین به ایرانیان [0] تغییر در زرین کوب [0] ساسانیان بیگانه از فروهر [0] شورش ها در ایران [0] حضور امامان در جنگ با ایران [0] استحقاق توهین؟! [0] کاهش جمعیت زرتشتیان [0] کاهش حضور زرتشتیان در اینترنت [0] جنگ و کشتار [0] نجابت زرتشتیان [0] درخواست زرتشتیان از من [0] ظلم به زنان [0] اسلام اختیاری ایرانیان [0] می خواهم زرتشتی شوم! [475] ارزش شعار زرتشتیان [0] دزدی حدیث [0] وحشی‏گری در ایران باستان [0] کشتارهای امام علی(ع) [0] اخراج آریایی ها [0] تشرف یک زرتشتی به اسلام [0] عوامل گرایش به زرتشتی [0] ملاک خودی و غیر خودی [0] مشروعیت انجمن زرتشتیان؟ [0] قرض دادن زن خود [0] اعدام در دین زرتشتی [0] نوروز [0] انتخاب رئیس حکومت [0] آدم خواری [0] بی اعتباری گاتها [0] کارنامه اسلام [0] پیامبر اسلام(1) [0] پیامبر اسلام(2) [0] آرشیو پیوند روزانه [74]
خبر مایه
 
0[0]
لینک خرید کتاب راه راستی: www.raherasti.ir/9791

عضویت در تلگرام
 

سایت راه راستی راه اندازی شد

خاطره هایی از پیاده روی اربعین ـ سال 1394 (12) / لوس شدن ما!به قلم مدیر سایت
عراقی ها در خدمت رسانی به زائران امام حسین(ع) واقعاً سنگ تمام می گذارند. طبق آمار رسمی دولت عراق، در پیاده روی سال 1394 بیش از 27 میلیون نفر حضور داشتند. خدمت رسانی به این همه زائر ـ که تعدادشان از جمعیت بسیاری از کشورها بیشتر است ـ آسان نیست. تنها تأمین غذای این جمعیت، انسان را شگفت زده می کند. بی جا نیست که برخی، آن را«معجزه» می نامند.

چند نکته به عنوان وظیفه ی ما ایرانی ها در برابر عراقی ها:
الف) عرب ها انتظار تشکر از کسی ندارند اما ما موظفیم با کلماتی چون «شکراً» سپاسگزار آنها باشیم.
ب) آنها در حد وسع مالی و توانشان، بنا دارند از هیچ جهت چیزی را کم نگذارند. پرداختن به زائران اربعین به قدری برایشان مهم است که در سال های اخیر در معماری خانه هایشان اثر گذاشته است. آنان در نقشه ی ساختمان های جدید، محلی برای اقامت زائران، پیش بینی می کنند.
طبیعی است که آنها در پذیرایی مثل طبخ غذا طبق فرهنگ و سنت خودشان عمل می کنند و چه بسا بعضی غذاها را ما نپسندیم. باید مراقب بود که نپسندیدن، در چهره ی ما نمایان نشود. آنها رفتار ناشایست ما را به روی خود نمی آورند ولی باید مراقب باشیم.
ج) عراقی ها حتی فقیرترین آنها مقیدند که در طول سال، مقداری از درآمد خود را برای اربعین پس انداز کنند. یک روستایی با پولی که به مدت پانزده شب و هر شب از شصت هفتاد مهمان پذیرایی می کند، می تواند در روستا املاک فراوان بخرد یا دست کم زندگی فقیرانه ی خود را سر و سامان دهد؛ اما آن را بی هیچ منّتی صرف زائران می کند. جا دارد ما نیز در این هزینه ها شراکت داشته باشیم و در حد وسعمان، در این راه کمک مالی کنیم.
د) جا دارد مثل عراقی ها مقید باشیم در طول سال، پول هایی را پس انداز کنیم و اگر خود در ایام اربعین به کربلا نرفتیم، به واسطه ی کسانی که آنجا می روند، به دست عراقی ها برسانیم تا ما نیز در این حرکت بزرگ شراکت داشته باشیم.

 


  
Google

در این وبلاگ
در کل اینترنت
وبلاگ-کد جستجوی گوگل