سفارش تبلیغ
صبا ویژن
خداوند، خانه ای را که در آن عروسی است، دوست دارد . [امام صادق علیه السلام]
آمار

بازدید امروز :334
بازدید دیروز :500
کل بازدید :2760730
تعداد کل یادداشت ها : 1491
100/9/12
یادداشت های گذشته [1484]
برگزیده ها
 
کانال گفتگو با زرتشتیان [0] سایت "گفت و گو با زرتشتیان" [0] بر قله احادیث [0] مبهم ترین شخصیت تاریخ [0] خلیج فارس در سخن پیامبر(ص) [0] هیچستان [1] ترجمه منشور کورش [0] راه مقابله با زرتشتی [0] زنده زنده پوست کندن [1] سهم زرتشتیان در جنگ با عراق [1] نقد مسلمانان به جای اسلام [0] همه چیز اسلام از زرتشت! [0] چهارشنبه سوری [0] چرا اسلام جایگزین زرتشتی؟ [0] مهمترین های اسلام و زرتشتی [1] نژادپرستی ابزار زرتشتیان [0] گرایش زنان به اسلام [0] برخورد زرتشتیان با مرتدان [0] مقایسه ی بحرینی ها و زرتشتی ها [0] مفاتیح و ادرار شتر [0] نژادپرستی ممنوع [0] پس از عمری پژوهش [1] اسلام فردوسی [0] اسلام برای 1400 سال پیش [0] حقوق حیوانات در اسلام [0] تفسیر فروهر [0] امام رضا(ع) و زرتشتیان [0] مقایسه ی ادرار گاو و شتر [0] توهین به ایرانیان [0] تغییر در زرین کوب [0] ساسانیان بیگانه از فروهر [0] شورش ها در ایران [0] حضور امامان در جنگ با ایران [0] استحقاق توهین؟! [0] کاهش جمعیت زرتشتیان [0] کاهش حضور زرتشتیان در اینترنت [0] جنگ و کشتار [0] نجابت زرتشتیان [0] درخواست زرتشتیان از من [0] ظلم به زنان [0] اسلام اختیاری ایرانیان [0] می خواهم زرتشتی شوم! [475] ارزش شعار زرتشتیان [0] دزدی حدیث [0] وحشی‏گری در ایران باستان [0] کشتارهای امام علی(ع) [0] اخراج آریایی ها [0] تشرف یک زرتشتی به اسلام [0] عوامل گرایش به زرتشتی [0] ملاک خودی و غیر خودی [0] مشروعیت انجمن زرتشتیان؟ [0] قرض دادن زن خود [0] اعدام در دین زرتشتی [0] نوروز [0] انتخاب رئیس حکومت [0] آدم خواری [0] بی اعتباری گاتها [0] کارنامه اسلام [0] پیامبر اسلام(1) [0] پیامبر اسلام(2) [0] آرشیو پیوند روزانه [74]
خبر مایه
 
0[0]
لینک خرید کتاب راه راستی: www.raherasti.ir/9791

عضویت در تلگرام
 

سایت راه راستی راه اندازی شد

جنگ*یکی از احکام حتمی اسلام که در قرآن و احادیث، بسیار مورد تأکید قرار گرفته و ثواب های فراوان برای آن در نظر گرفته شده، جهاد و شهادت و کشتن دشمنان است. این قبیل احکام همواره مورد انتقاد زرتشتیان قرار می گیرد.
عراق با پشتیبانی کشورهای عربی و غربی
به ایران حمله کرد و می خواست نقشه ی ایران را از کره ی زمین محو کند. صدام حتی با صراحت این جنگ را «نبرد قادسیه» نامید. فرهنگ جهاد و شهادت بود که مسلمانان را به میدان جنگ با عراق کشاند و ایران را از شر عرب ها حفظ کرد. اما زرتشتیان گرامی به دلیل برخوردار نبودن از این فرهنگ، با زبان بسیار نسبت به خاک ایران عشق می ورزند، اما جمعیت سی هزار نفری آنها به اندازه ی یک روستا در جلوگیری از دشمن، سهم نداشتند. (اینجا) اگر بنا بود مثل زرتشتیان بگوییم: کشت و کشتار بد است، الآن در چه وضعیتی بودیم؟
پس فرهنگ جهاد و شهادت را باید یکی از نقاط مثبت و درخشان اسلام به حساب آورد.

یادآوری:
یک) طبق فتوای مشهور فقیهان، در عصر غیبت نمی توانیم شروع کننده ی جنگ باشیم برای نشر اسلام. جنگ و جهادی که از آن سخن می گوییم، صرفا دفاعی است.

دو) کم نیستند زرتشتیانی که از یک سو ادعا می کنند همه چیز اسلام و قرآن از دین زرتشتی گرفته شده و از سوی دیگر اسلام و قرآن را مورد انتقاد قرار می دهند. بالاخره کدام ادعای خودتان را قبول دارید؟ آیا این به معنای کم دقتی در سخن گفتن نیست؟

سه) نه می توان جنگ و کشتار را همیشه خوب دانست و نه می توان همیشه بد. بلکه گاهی خوب بلکه واجب است مثلا وقتی که دشمن به سرزمین ما حمله کرده باشد. گاهی جنگ و کشتار بد است مثلا برای کشورگشایی به دیگر سرزمین ها هجوم بریم. صلح هم همینطور است در بعضی موارد خوب و در بعضی مواقع بد. به هر حال «جا به جا، ک نعبد؛ جا به جا، ک نستعین»

چهار) مگر کورش و داریوش و انوشیروان عادل جنگ و کشتار نداشتند؟ پس چرا سفارش های اسلام به جنگ و کشتن بد است اما کشتارهای شاهان ایران باستان خوب؟!


  
Google

در این وبلاگ
در کل اینترنت
وبلاگ-کد جستجوی گوگل