سفارش تبلیغ
صبا ویژن
دوستی خدا را جُستم و آن را در دشمنی با معصیت کاران یافتم . [امام صادق علیه السلام]
آمار

بازدید امروز :481
بازدید دیروز :484
کل بازدید :2763726
تعداد کل یادداشت ها : 1491
100/9/17
یادداشت های گذشته [1484]
برگزیده ها
 
کانال گفتگو با زرتشتیان [0] سایت "گفت و گو با زرتشتیان" [0] بر قله احادیث [0] مبهم ترین شخصیت تاریخ [0] خلیج فارس در سخن پیامبر(ص) [0] هیچستان [1] ترجمه منشور کورش [0] راه مقابله با زرتشتی [0] زنده زنده پوست کندن [1] سهم زرتشتیان در جنگ با عراق [1] نقد مسلمانان به جای اسلام [0] همه چیز اسلام از زرتشت! [0] چهارشنبه سوری [0] چرا اسلام جایگزین زرتشتی؟ [0] مهمترین های اسلام و زرتشتی [1] نژادپرستی ابزار زرتشتیان [0] گرایش زنان به اسلام [0] برخورد زرتشتیان با مرتدان [0] مقایسه ی بحرینی ها و زرتشتی ها [0] مفاتیح و ادرار شتر [0] نژادپرستی ممنوع [0] پس از عمری پژوهش [1] اسلام فردوسی [0] اسلام برای 1400 سال پیش [0] حقوق حیوانات در اسلام [0] تفسیر فروهر [0] امام رضا(ع) و زرتشتیان [0] مقایسه ی ادرار گاو و شتر [0] توهین به ایرانیان [0] تغییر در زرین کوب [0] ساسانیان بیگانه از فروهر [0] شورش ها در ایران [0] حضور امامان در جنگ با ایران [0] استحقاق توهین؟! [0] کاهش جمعیت زرتشتیان [0] کاهش حضور زرتشتیان در اینترنت [0] جنگ و کشتار [0] نجابت زرتشتیان [0] درخواست زرتشتیان از من [0] ظلم به زنان [0] اسلام اختیاری ایرانیان [0] می خواهم زرتشتی شوم! [475] ارزش شعار زرتشتیان [0] دزدی حدیث [0] وحشی‏گری در ایران باستان [0] کشتارهای امام علی(ع) [0] اخراج آریایی ها [0] تشرف یک زرتشتی به اسلام [0] عوامل گرایش به زرتشتی [0] ملاک خودی و غیر خودی [0] مشروعیت انجمن زرتشتیان؟ [0] قرض دادن زن خود [0] اعدام در دین زرتشتی [0] نوروز [0] انتخاب رئیس حکومت [0] آدم خواری [0] بی اعتباری گاتها [0] کارنامه اسلام [0] پیامبر اسلام(1) [0] پیامبر اسلام(2) [0] آرشیو پیوند روزانه [74]
خبر مایه
 
0[0]
لینک خرید کتاب راه راستی: www.raherasti.ir/9791

عضویت در تلگرام
 

سایت راه راستی راه اندازی شد

ایت الله یدالله دوزدوزانیپیرو پیامم به علمای گرامی از جمله حضرت آیت الله میرزا یدالله دوزدوزانی، معظم له چنین مرقوم فرموده اند. با تشکر از ایشان:
                               باسمه تعالی
سلام علیکم
اولاً: باید توجه داشت بنابر تحقیق، زرتشت پیامبر نبوده است و اینکه برخی مجوس را به زرتشت تفسیر و تطبیق کرده اند، صحیح نیست.
در روایات و تواریخ آمده است که: مجوسی ها پیامبری داشتند که او را به قتل رساندند و حتی کتابی را که نگاشته بود سوزاندند. بعدها شخصی به نام زرتشت که از مبلغین مجوس بوده کتابی به نام اوستا را نگاشت و مدعی پیامبری شد.
البته ناگفته پیداست که در تطبیق زرتشت با مجوس، موبدان بیش از همه کوشش داشتند تا بدین وسیله آیین زرتشت از نظر اسلام به رسمیت شناخته شود.
ثانیاً: اگر بپذیریم که زرتشت پیامبر بوده، همان طور که در قانون اساسی ذکر شده زرتشتیان را از اهل  ذمه شمرده است و برای آنان حق زندگی آزادانه قائل است. با این حال، در فقه اسلامی مسلم است که اهل ذمه نباید دین خود را ترویج و اولاد خود را به دین خودشان اجبار کنند، چه رسد به اینکه، اینان در مقابل تبلیغات اسلامی و امر به معروف و نهی از منکر قد علم کنند و در کشور شیعی بر خلاف فقه اسلامی به مقابله و اعمال قانونی اقدام نمایند.
در پایان از تمامی عزیزانی که برای معارف اسلامی قدمی یا قلمی بر می دارند تا حقایق اسلامی را بیان و آشکار سازند، تشکر و مزید امتنان دارم و از خداوند متعال توفیق خدمت بیشتر در راه اسلام خواهانم.
                                                                         یدالله دوزدوزانی
لینک های مرتبط:
مصاحبه با خبرگزاری فارس
پیام به مراجع تقلید


  
Google

در این وبلاگ
در کل اینترنت
وبلاگ-کد جستجوی گوگل