سفارش تبلیغ
صبا ویژن
بیم از خدا کلید هر حکمتی است . [پیامبر خدا صلی الله علیه و آله]
آمار

بازدید امروز :475
بازدید دیروز :633
کل بازدید :2762632
تعداد کل یادداشت ها : 1491
100/9/15
یادداشت های گذشته [1484]
برگزیده ها
 
کانال گفتگو با زرتشتیان [0] سایت "گفت و گو با زرتشتیان" [0] بر قله احادیث [0] مبهم ترین شخصیت تاریخ [0] خلیج فارس در سخن پیامبر(ص) [0] هیچستان [1] ترجمه منشور کورش [0] راه مقابله با زرتشتی [0] زنده زنده پوست کندن [1] سهم زرتشتیان در جنگ با عراق [1] نقد مسلمانان به جای اسلام [0] همه چیز اسلام از زرتشت! [0] چهارشنبه سوری [0] چرا اسلام جایگزین زرتشتی؟ [0] مهمترین های اسلام و زرتشتی [1] نژادپرستی ابزار زرتشتیان [0] گرایش زنان به اسلام [0] برخورد زرتشتیان با مرتدان [0] مقایسه ی بحرینی ها و زرتشتی ها [0] مفاتیح و ادرار شتر [0] نژادپرستی ممنوع [0] پس از عمری پژوهش [1] اسلام فردوسی [0] اسلام برای 1400 سال پیش [0] حقوق حیوانات در اسلام [0] تفسیر فروهر [0] امام رضا(ع) و زرتشتیان [0] مقایسه ی ادرار گاو و شتر [0] توهین به ایرانیان [0] تغییر در زرین کوب [0] ساسانیان بیگانه از فروهر [0] شورش ها در ایران [0] حضور امامان در جنگ با ایران [0] استحقاق توهین؟! [0] کاهش جمعیت زرتشتیان [0] کاهش حضور زرتشتیان در اینترنت [0] جنگ و کشتار [0] نجابت زرتشتیان [0] درخواست زرتشتیان از من [0] ظلم به زنان [0] اسلام اختیاری ایرانیان [0] می خواهم زرتشتی شوم! [475] ارزش شعار زرتشتیان [0] دزدی حدیث [0] وحشی‏گری در ایران باستان [0] کشتارهای امام علی(ع) [0] اخراج آریایی ها [0] تشرف یک زرتشتی به اسلام [0] عوامل گرایش به زرتشتی [0] ملاک خودی و غیر خودی [0] مشروعیت انجمن زرتشتیان؟ [0] قرض دادن زن خود [0] اعدام در دین زرتشتی [0] نوروز [0] انتخاب رئیس حکومت [0] آدم خواری [0] بی اعتباری گاتها [0] کارنامه اسلام [0] پیامبر اسلام(1) [0] پیامبر اسلام(2) [0] آرشیو پیوند روزانه [74]
خبر مایه
 
0[0]
لینک خرید کتاب راه راستی: www.raherasti.ir/9791

عضویت در تلگرام
 

سایت راه راستی راه اندازی شد

*دوست بسیار عزیز و گرانقدر جناب حجت الاسلام و المسلمین صادق حائری جم از بازدیدکنندگان دائمی این سایت است که هر از چند گاه مطلبی نیز از او در اینجا و نیز در وبلاگ “گفت و گو با زرتشتیان” داشته ایم.
متأسفانه چند روز پیش مصیبتی بزرگ برای وی پیش آمد که عمق آن برای هرکسی قابل درک نیست. احتمال زیاد، این مصیبت جانسوز ریشه در وضعیت نابسامان درمان دست کم در قم دارد.
گزارش زیر را بر اساس صحبت های ایشان تهیه کردم:
نوگلان حجت الاسلام حائری جمدو تن از نوه های حجت الاسلام حائری که با هم برادر بودند به نام های سید محمد حسینی (هشت ساله) و سید مهدی حسینی (شش ساله) روز پنجشنبه 1393/5/23 دچار دل درد و سرگیجه و حالت تهوع می شوند. همان روز آنها را نزد پزشک می برند. او آمپول و سرم و بعضی داروهای دیگر تجویز می کند اما بهبود نمی یابند. در مجموع تا آخر شب، آنها را سه بار نزد پزشک می برند و آمپول و سرم تکرار می شود.
با این پیگیریها نه تنها حالشان بهتر نمی شود بلکه ضعف آنها شدت می یابد. تا اینکه پس از نیمه شب، آنها را به یکی از مراکز اورژانس می رسانند. تلاش های پزشکان بی اثر می ماند و حالشان به وخامت می گراید. هر کدام را جداگانه به دو بیمارستان مجهزتر! در قم انتقال می دهند اما متاسفانه هردو نوگل در روز جمعه پرپر می شوند و پدر و مادر آنها که تنها همین دو فرزند را داشتند و نیز دیگر نزدیکان، برای همیشه در اندوهی عمیق و بی پایان فرو رفتند.
من که بارها شاهد عشقبازی جناب حائری با نوه هایش بودم، با شنیدن این خبر، وحشت کردم…
عصر شنبه تشییع جنازه برگزار شد. جنازه های کوچک در تابوت هایی که به شکل تخت بودند، دل همه را بشدت می آزرد. صحنه های دردناک، هنگام دفن، گریه و ضجه را برای آشنا و غریب همراه داشت…

یادآوری:
ـ پزشکی که می بیند، داروهای معمولی اثربخش نیست، باید حدس بزند که مشکلی خاص پیش آمده و باید بیمار را به پزشک متخصص یا بیمارستان ارجاع دهد.
ـ یکی از بیمارستان ها دستگاه اکسیژن برای بهبود تنفس نداشته است!نوگلان حجت الاسلام حائری جم
ـ در بیمارستان دیگر به دلیل ساختمان سازی، کارگران با فرغون، مصالح ساختمانی را در بخش سی سی یو جابجا می کردند و اتاق سی سی یو با نصب پارچه ای جدا شده بود!! بخشی که می بایست نظیف ترین جای بیمارستان باشد بطوری که مراجعه کنندگان باید کفش و لباس مخصوص داشته باشند.
ـ طبق نوشته ی سایت دولت، باید پزشک متخصص در هر ساعت حداکثر شش بیمار، و پزشک عمومی هشت تا ده نفر را معاینه کند. (هرچند بنا به نقل تلویزیون، بیشتر از این باید وقت بگذارند) اما متأسفانه به دلیل اینکه بسیاری از پزشکان، تنها نگاه تجاری به شغلشان دارند و به بیماران به چشم “طعمه” می نگرند، به قوانین و مقرارت پایبند نیستند و…
بسیاری از آنها خیلی پرتوقع شده اند، به گونه ای که انتظار دارند روزانه چند میلیون تومان بلکه گاهی روزی ده ها میلیون تومان درآمد داشته باشند. پزشکی که اینقدر پرتوقع شده چگونه می تواند، به اصول اخلاقی پایبند باشد؟

نوگلان حجت الاسلام حائری جم

ـ پس از این ماجرا دکتر علی لاریجانی ـ نماینده ی قم و رئیس مجلس شورای اسلامی ـ به منظور پیگیری قضیه، در یکی از آن بیمارستان ها حضور یافت. مادر بچه ها پس از اظهار همدردی دکتر لاریجانی، به وی می گوید: شماها نمی توانید درد ما را درک کنید. به قدری وضع بیمارستان بد است که حتی دستگاه اکسیژن به اندازه کافی وجود ندارد و بچه هایم و در واقع همه چیزم را از دست دادم و…

نوگلان حجت الاسلام حائری جم

ـ خوشبختانه پدر مرحومان، در حال پیگیری و شکایت از طریق مراجع قضایی است. امیدواریم در صورتی که کوتاهی در این زمینه صورت گرفته، متخلفان به سزای عملشان برسند.

نوگلان حجت الاسلام حائری جم

لینک مرتبط:
اندر حکایت پزشکان!

نوگلان صادق حائری جم


  
Google

در این وبلاگ
در کل اینترنت
وبلاگ-کد جستجوی گوگل