سفارش تبلیغ
صبا ویژن
[ و او را از قدر پرسیدند ، فرمود : ] راهى است تیره آن را مپیمایید و دریایى است ژرف بدان در میائید ، و راز خداست براى گشودنش خود را مفرسایید . [نهج البلاغه]
آمار

بازدید امروز :387
بازدید دیروز :500
کل بازدید :2760783
تعداد کل یادداشت ها : 1491
100/9/12
یادداشت های گذشته [1484]
برگزیده ها
 
کانال گفتگو با زرتشتیان [0] سایت "گفت و گو با زرتشتیان" [0] بر قله احادیث [0] مبهم ترین شخصیت تاریخ [0] خلیج فارس در سخن پیامبر(ص) [0] هیچستان [1] ترجمه منشور کورش [0] راه مقابله با زرتشتی [0] زنده زنده پوست کندن [1] سهم زرتشتیان در جنگ با عراق [1] نقد مسلمانان به جای اسلام [0] همه چیز اسلام از زرتشت! [0] چهارشنبه سوری [0] چرا اسلام جایگزین زرتشتی؟ [0] مهمترین های اسلام و زرتشتی [1] نژادپرستی ابزار زرتشتیان [0] گرایش زنان به اسلام [0] برخورد زرتشتیان با مرتدان [0] مقایسه ی بحرینی ها و زرتشتی ها [0] مفاتیح و ادرار شتر [0] نژادپرستی ممنوع [0] پس از عمری پژوهش [1] اسلام فردوسی [0] اسلام برای 1400 سال پیش [0] حقوق حیوانات در اسلام [0] تفسیر فروهر [0] امام رضا(ع) و زرتشتیان [0] مقایسه ی ادرار گاو و شتر [0] توهین به ایرانیان [0] تغییر در زرین کوب [0] ساسانیان بیگانه از فروهر [0] شورش ها در ایران [0] حضور امامان در جنگ با ایران [0] استحقاق توهین؟! [0] کاهش جمعیت زرتشتیان [0] کاهش حضور زرتشتیان در اینترنت [0] جنگ و کشتار [0] نجابت زرتشتیان [0] درخواست زرتشتیان از من [0] ظلم به زنان [0] اسلام اختیاری ایرانیان [0] می خواهم زرتشتی شوم! [475] ارزش شعار زرتشتیان [0] دزدی حدیث [0] وحشی‏گری در ایران باستان [0] کشتارهای امام علی(ع) [0] اخراج آریایی ها [0] تشرف یک زرتشتی به اسلام [0] عوامل گرایش به زرتشتی [0] ملاک خودی و غیر خودی [0] مشروعیت انجمن زرتشتیان؟ [0] قرض دادن زن خود [0] اعدام در دین زرتشتی [0] نوروز [0] انتخاب رئیس حکومت [0] آدم خواری [0] بی اعتباری گاتها [0] کارنامه اسلام [0] پیامبر اسلام(1) [0] پیامبر اسلام(2) [0] آرشیو پیوند روزانه [74]
خبر مایه
 
0[0]
لینک خرید کتاب راه راستی: www.raherasti.ir/9791

عضویت در تلگرام
 

سایت راه راستی راه اندازی شد

امام علی(ع) از زبان ناصر خسروحکیم ابو معین ناصر بن خسرو بن حارث قبادیانى بلخى مروزى، ملقّب و متخلّص به «حجّت» از شاعران قرن پنجم هجری در مدح حضرت علی(ع) چنین سروده است:

شرفِ مرد به هنگام، پدید آید از او
چون پدید آمد تشریف على، روز غدیر ادامه مطلب...

  
سایت راه راستی راه اندازی شد

امام علی(ع) از زبان وحشی بافقیکمال الدین محمّد وحشى بافقى کرمانى (درگذشت 991 ق) در مورد امام علی(ع) چنین سروده است:

نه هر دل ، کاشف اسرارِ «اسرا»ست
نه هر کس ، محرم رازِ «فَأَوْحى» است ادامه مطلب...

  
سایت راه راستی راه اندازی شد

امام علی(ع) از زبان عطار نیشابوری(1)فرید الدین عطّار نیشابوری (درگذشت 618 ق) در ابیات زیر، امام علی(ع) را «پیشوای راستین»، «قطب دین»، «امام رهنمای»، «مرتضای مجتبی»، «خواجه معصوم» و… معرفی می کند و با تضمین کلمه ای از سخن امام علی(ع) که فرمود: «سلونی قبل أن تفقدونی»، آن حضرت را «صاحب اسرار سلونی» می خواند و با التفات به سخنی از مولا علی(ع) که فرمود: «لو کشف الغطاء ما ازددت یقینا» ادامه مطلب...

  
سایت راه راستی راه اندازی شد

امام علی(ع) از زبان ابو على سینادانشمند بین الملل شیخ الرئیس ، ابو على حسین بن عبد اللّه، معروف به ابن سینا (درگذشت 428 ق) در مورد امام علی(ع) چنین می گوید:
«شریف ترینْ انسان و عزیزترینِ انبیا و خاتم رسولان ، به مرکز حکمت و فلک حقیقت و خزانه عقل (امیر مؤمنان) فرمود : "اى على! هرگاه دیدى مردم با انواع کارهاى خوب به خدایشان تقرّب مى جویند ، تو با انواع عقل ، به خدا تقرّب جو ، که از آنان، سبقت خواهى گرفت".
 و این چنین خطاب، جز در مورد چون او ادامه مطلب...

  
سایت راه راستی راه اندازی شد

امام علی(ع) از زبان جامینور الدین عبد الرحمان جامى (شاعر معروف قرن نهم) در مدح حضرت علی(ع) چنین سروده است:

قَد بَدا مشهدُ مولاىَ أنیخوا جَمَلى(1)
که مشاهد شد از آن مشهدم انوار جلى ادامه مطلب...

  
سایت راه راستی راه اندازی شد

مدح امام علی(ع) از زبان جلال الدین مولوى / از على آموز اخلاص عملجلال الدین محمّد بن بهاء الدین محمّد ، مشهور به مولانا و مولوى (درگذشت: 672ق) در مدح امام علی(ع) چنین سروده است:

از على آموز اخلاص عمل
 شیر حق را دان منزّه از دَغَل

 در غزا بر پهلوانى دست یافت ادامه مطلب...

  
سایت راه راستی راه اندازی شد

سعدی شیرازی

شیخ اجل سعدى شیرازى در وصف امیرالمؤمنین(ع) مى گوید:

کس را چه زور و زَهره که وصف على کند؟
جبّار در مناقب او گفت : «هل أتى»

زور آزماى قلعه خیبر که بند او
در یکدگر شکست به بازوى «لا فتى» ادامه مطلب...

  
سایت راه راستی راه اندازی شد

مهم ترین فضیلت حضرت فاطمه(س) از نظر امام خمینی / نزول جبرئیل بر حضرت زهرا(س)*بخشی از سخنرانی امام خمینی در تاریخ 1364/12/11:
«من راجع به حضرت صدیقه ـ سلام اللّه  علیها ـ خودم را قاصر می دانم که ذکری بکنم. فقط اکتفا می کنم به یک روایت که در کافی شریفه است و با سند معتبر نقل شده است و آن روایت این است که حضرت صادق ـ سلام اللّه  علیه ـ می فرماید: فاطمه ـ سلام اللّه علیها ـ بعد از پدرش 75 روز در این دنیا بودند و حزن و شدت بر ایشان غلبه داشت و جبرئیل امین می آمد خدمت ایشان و به ایشان تعزیت ادامه مطلب...

  
سایت راه راستی راه اندازی شد

حجت الاسلام عباسعلی اسلامی*حجت الاسلام و المسلمین شیخ عباسعلی اسلامی (درگذشت 1364ش) که از سال 1313 تا 1318ش در هندوستان به سر برده، در خاطراتش خود می نویسد:
«روز عاشورا، پس از اتمام مراسم سوگواری، در معیّت یکی از تجار ایرانی به نام آقا حاج محمد حسن به تراموا سوار شدیم. ترن به میدان «علقه» رسید. اینجا مرکز تجمّع تجار بود و گروهی ادامه مطلب...

  
سایت راه راستی راه اندازی شد

امام علی(ع) چه تعداد از بنی قریظه را کشت؟*می گویند: پس از پیمان شکنی یهودیان بنی قریظه، حضرت علی(ع) هفتصد تن از آنان را کشت.
در تاریخ طبری آمده که در این ماجرا کلاً بین ششصد تا نهصد مرد یهودی کشته شدند (ترجمه ی تاریخ طبری، ج 3، ص 1088) نه اینکه حضرت علی(ع) به تنهایی این تعداد را کشته باشد.
در هر حال دوستمان بیدارگر در یک بررسی نشان ادامه مطلب...

  
<      1   2   3   4   5   >>   >
Google

در این وبلاگ
در کل اینترنت
وبلاگ-کد جستجوی گوگل