سفارش تبلیغ
صبا ویژن
[ و اشعث پسر قیس را که فرزندش مرده بود چنین تعزیت فرمود : ] اشعث اگر بر پسرت اندوهگینى ، سزاوارى به خاطر پیوندى که با او دارى ، و اگر شکیبا باشى هر مصیبت را نزد خدا پاداشى است . اشعث اگر شکیبایى پیش گیرى حکم خدا بر تو رفته است و مزد دارى ، و اگر بى تابى کنى تقدیر الهى بر تو جارى است و گناهکارى . پسرت تو را شاد مى‏داشت و براى تو بلا بود و آزمایش ، و تو را اندوهگین ساخت و آن پاداش است و آمرزش . [نهج البلاغه]
آمار

بازدید امروز :494
بازدید دیروز :633
کل بازدید :2762651
تعداد کل یادداشت ها : 1491
100/9/15
یادداشت های گذشته [1484]
برگزیده ها
 
کانال گفتگو با زرتشتیان [0] سایت "گفت و گو با زرتشتیان" [0] بر قله احادیث [0] مبهم ترین شخصیت تاریخ [0] خلیج فارس در سخن پیامبر(ص) [0] هیچستان [1] ترجمه منشور کورش [0] راه مقابله با زرتشتی [0] زنده زنده پوست کندن [1] سهم زرتشتیان در جنگ با عراق [1] نقد مسلمانان به جای اسلام [0] همه چیز اسلام از زرتشت! [0] چهارشنبه سوری [0] چرا اسلام جایگزین زرتشتی؟ [0] مهمترین های اسلام و زرتشتی [1] نژادپرستی ابزار زرتشتیان [0] گرایش زنان به اسلام [0] برخورد زرتشتیان با مرتدان [0] مقایسه ی بحرینی ها و زرتشتی ها [0] مفاتیح و ادرار شتر [0] نژادپرستی ممنوع [0] پس از عمری پژوهش [1] اسلام فردوسی [0] اسلام برای 1400 سال پیش [0] حقوق حیوانات در اسلام [0] تفسیر فروهر [0] امام رضا(ع) و زرتشتیان [0] مقایسه ی ادرار گاو و شتر [0] توهین به ایرانیان [0] تغییر در زرین کوب [0] ساسانیان بیگانه از فروهر [0] شورش ها در ایران [0] حضور امامان در جنگ با ایران [0] استحقاق توهین؟! [0] کاهش جمعیت زرتشتیان [0] کاهش حضور زرتشتیان در اینترنت [0] جنگ و کشتار [0] نجابت زرتشتیان [0] درخواست زرتشتیان از من [0] ظلم به زنان [0] اسلام اختیاری ایرانیان [0] می خواهم زرتشتی شوم! [475] ارزش شعار زرتشتیان [0] دزدی حدیث [0] وحشی‏گری در ایران باستان [0] کشتارهای امام علی(ع) [0] اخراج آریایی ها [0] تشرف یک زرتشتی به اسلام [0] عوامل گرایش به زرتشتی [0] ملاک خودی و غیر خودی [0] مشروعیت انجمن زرتشتیان؟ [0] قرض دادن زن خود [0] اعدام در دین زرتشتی [0] نوروز [0] انتخاب رئیس حکومت [0] آدم خواری [0] بی اعتباری گاتها [0] کارنامه اسلام [0] پیامبر اسلام(1) [0] پیامبر اسلام(2) [0] آرشیو پیوند روزانه [74]
خبر مایه
 
0[0]
لینک خرید کتاب راه راستی: www.raherasti.ir/9791

عضویت در تلگرام
 

سایت راه راستی راه اندازی شد

*چند سال در انتظار موبدان بودیم که با شرکت در بحث های مطرح در این وبلاگ، امور اختلافی میان ما و زرتشتیان، به صورتی علمی تر مورد بحث قرار گیرد اما همچنان شاهد کم لطفی آنان بودیم تا اینکه دوست گرانقدر موبد ارجمند مهران غیبی این انتظار را شکست و وارد بحث شد.
ایشان دست کم سه ویژگی برجسته دارد:
یک) برخورداری از آگاهی های در خور توجه در ادامه مطلب...

  
سایت راه راستی راه اندازی شد

*دوست گرامی موبد مهران غیبی در پیامی ایرادی را مطرح کرد که قرآن، خداوند را نور معرفی کرده است. چند شب پیش شنیدم که پزشکی نیز همین ایراد را مطرح کرده بود. جناب غیبی می نویسد:
«راستش اینهایی که می نویسم، باور قلبی خودم نیست... در سوره نور می فرماید که الله نور السماوات و الارض. از هر کسی که دانش فیزیک داشته باشد بپرسید خواهد گفت که نور از ادامه مطلب...

  
سایت راه راستی راه اندازی شد

مدت ها پیش، از موبدان محترم زرتشتی دعوت کردم تا رسما به عنوان موبد، وارد بحث ها در این وبلاگ شوند. چه بسا تاکنون با نام های مستعار به بحث پرداخته اند اما اولین بار است که موبدیار گرامی جناب مهران غیبی، با گذاردن کامنت ذیل پستهای متعدد، با نام واقعی حضور یافته است. این حضور را به فال نیک می گیریم و امیدواریم زمینه ساز افق جدید به روی بازدیدکنندگان این وبلاگ شود. ادامه مطلب...

  
سایت راه راستی راه اندازی شد

*در قرآن و روایات اسلامی، برای «الله» ضمیر مذکر به کار می رود. موبد رستم شهزادی پنداشته است که مسلمانان خدا را چونان مرد می دانند. البته او در موقعیتی نبوده که بتواند با صراحت به اسلام ایراد بگیرد اما به گونه ای سخن گفته که شامل مسلمانان نیز می شود. می نویسد:
«در دیگر زبان های ملل، از جمله اروپاییان، خداوند را با ضمیر مذکر خوانده و او را چون مردی می شمارند. ادامه مطلب...

  
سایت راه راستی راه اندازی شد

*موبد موبدان رستم شهزادی ـ رئیس سابق انجمن موبدان تهران ـ قائل است صیغه در دین زرتشتی وجود ندارد. وی می نویسد:
«قوانین ازدواج در دین زرتشتی بر مبنای تک همسری استوار است... همچنین ازدواج موقت وجود ندارد.» (جهان بینی زرتشتی، رستم شهزادی، تهران، انتشارات فروهر، چاپ دوم، 1388، ص 49)

اما زرتشتی پژوه کم نظیر هاشم رضی ادامه مطلب...

  
سایت راه راستی راه اندازی شد

*ابهام های اساسی در مورد زرتشت، مانند تاریخ حیات او، به گونه ای است که کیان دین زرتشتی را زیر سؤال می برد. از این رو زرتشتیان در تلاشند با تحریفهای گوناگون، آن ابهامها را برطرف ساخته، زندگی زرتشت را بدون ابهام جلوه دهند.
یکی از ابهامها معلوم نبودن آرامگاه زرتشت است. اهمیت این مشکل به اندازه تاریخ حیات او نیست ادامه مطلب...

  
سایت راه راستی راه اندازی شد

>دکتر اردشیر خورشیدیان در کتاب «پاسخ به پرسشهای دینی زرتشتیان» از صفحه 70 تا 76 یازده دلیل در مورد تحریف نشدن گاتاها بیان داشته. در ابتدا می نویسد: «بنا به دلایل زیر کتاب آسمانی ما زرتشتیان «گاتاها» تمام و کمال به جا مانده و ذره ای از آن از بین نرفته و تحریف نشده است.»
برای دریافت تصویر صفحه های کتاب، «اینجا» را کلیک کنید. خلاصه دلایل او بدین قرار است: ادامه مطلب...

  
سایت راه راستی راه اندازی شد

*موبد رستم شهزادی در کلیپی با عنوان «آتش افروزی ایرانیان» (اینجا) توضیحاتی در مورد کارایی آتشگاه ها می دهد که حکایت از آن دارد که ساخت آنها در اصل ربطی به دین زرتشتی نداشته است. او می گوید:
«آتش افروزی به چند علت بوده. یکی از آنها اطلاع دادن به مردم است. مثلاً می دانیم در قدیم وسط حیاط آتشکده ها یک مناری بوده که پله اش از بیرون بوده و در بالای آن در شب های جشن یا اتفاقات مهمی که می افتاده، آتش روشن می کردند که از دور ادامه مطلب...

  
سایت راه راستی راه اندازی شد

جواد مفرد کهلان>در پست «تفسیر عصای زرتشت» گفتیم تفسیر موبد اردشیر خورشیدیان منشأ تاریخی ندارد بلکه ذوقی و بی اعتبار است. دوست پژوهشگر جواد مفرد کهلان در ایمیلی برای اینجانب اظهار داشته که زرتشت از اساس عصا نداشته است تا چه رسد به تفسیر آن. بخشی از نوشته ی ایشان:
«راجع به اینکه گائوماته بردیه مغ (سپیتاک زرتشت) اهل عصا نبوده بلکه به آیین روشن کردن آتش ادامه مطلب...

  
سایت راه راستی راه اندازی شد

>در میان زرتشتیان تفسیر اعداد و ارقام فراوان به چشم می خورد؛ تفسیرهایی که هیچ پایه تاریخی و مورد قبول ندارد. دکتر خورشیدیان در مورد نه بند بودن عصای زرتشت چنین می گوید:
«در نگاره هائی که از اشوزرتشت ترسیم شده این پیامبر بزرگ ایرانی، عصایی 9 (نه) بند در دست دارد ... این 9 بند یا نه تکه، نشان از 9 اصل از چکیده دین زرتشتی را به ما می آموزد که من کوشش می کنم، برای شما بصورت بسیار فشرده بیان کنم. آن وقت خود خواهید فهمید که چرا و چگونه این ادامه مطلب...

  
<      1   2   3   4      >
Google

در این وبلاگ
در کل اینترنت
وبلاگ-کد جستجوی گوگل